Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Pod mračny Norska – výstava fotografií Jana Orszulika v galerii univerzity

Student Fakulty elektrotechniky a informatiky Jan Orszulik představuje od 1. prosince 2014 své fotografie v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Fotografie, které pořídil při svém studijním pobytu v Norsku, jsou vystaveny pod souhrnným názvem „Pod mračny Norska“.

„Krajinářská fotografie je pro mne již dlouho relaxací, byť trochu odlišnou od jiných fotografů. Vizuální umění mám úzce spojené s hudbou a poslouchám ji i během "práce" v terénu. Norsko dalo z velké části vzniknout dekadentní hudbě, která koresponduje s mým vnímáním světa. Možná právě proto jsem nikdy nenašel zaujetí v klasické krajinářské fotografii s modrou oblohou, ale naopak vyhledávám bouřky, měnící se fronty a déšť, pokud tedy vůbec umožní focení," říká o svých fotografiích Orszulik.

Vystavené fotografie vznikly pod vlivem výše zmíněné hudby a zachycují drsnou norskou krajinu. Byly pořízeny v jednom z příjemnějších ročních období, a to začátkem října, i přesto však bylo slunce vzácností. Najít zde můžete snímky z národního parku Rondane, Sognefjorden a dalších míst. Několik fotografií je věnováno městu Stavanger a jeho okolí, které vznikly během autorova studijního pobytu v rámci Erasmu.

Jan Orszulik je studentem magisterského studijního programu na Fakultě elektrotechniky a informatiky V současné době pracuje jako vedoucí grafik pro americké herní vývojářské studio Reason Generator Inc. Fotografování se jako koníčku věnuje od svých šestnácti let.

Výstava Pod mračny Norska je v galerii univerzity k vidění až do 22. prosince 2014. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 1. 12. 2014