Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

NAKRESLENO SVĚTLEM: Miroslav Pokorný představuje své fotografie v galerii univerzity

Retrospektivní výběr ze své volné tvorby prezentuje po celý leden v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Miroslav Pokorný. Pedagog z Fakulty elektrotechniky a informatiky představuje své fotografie pod souhrnným názvem Nakresleno světlem. V galerii univerzity budou k vidění do 30. ledna 2015.

„Fotograf nemá možnosti malíře, který vytváří impresionistický nebo expresionistický obraz uvážlivě vybraného motivu postupně - tvůrčím, promyšleným a často i opakovaným pokládáním barev. Fotograf snímá obraz jako vzorek světa v jediném časovém okamžiku, přijímá jej jako celek v kompozici, kterou může ovlivnit více či méně v provedení pestrých i nepestrých barev, světel a stínů. Přesto se snaží předložit divákovi svůj motiv - nakreslený světlem - tak, aby v něm vzbudil pozitivní emoci," prozrazuje o svých fotografiích autor.

Výstava fotografií ukazuje příklady umění světla na různých místech světa a v různých žánrech na fotografiích, pořízených klasicky i digitálním fotoaparátem.

Tak třeba hra světla a stínů v uličkách bizarních městeček řeckého ostrova Rhodos je nejpoutavější v krásných nepestrých barvách – barvě černé a bílé. Naopak snímky z Provance vynikají svou pestrostí. Krásný a nostalgická pařížský Montmartre nezpodobnitelný bez charakteristických postav a postaviček jeho často úzkých, přesto světlem oplývajících uliček, náměstíček a schodů. Autor neopomněl ani domácí prostředí a ukazuje snímky z práce sochařů na landeckém bienále a také městské parky v Ostravě.

Výstava se koná v galerii VŠB-TUO v budově rektorátu na tř. 17. listopadu 15 v době od 2. do 30. ledna 2015. Výstava je přístupná ve všední dny od 8 do 17 hodin.

Vloženo: 6. 1. 2015