Platnost příspěvku skončila 9. 4. 2017!

Spolupráce mezi ostravskými univerzitami a čínskou Soochow University

Memorandum o spolupráci bylo podepsáno 17.4. na půdě VŠB-TUO.

Dnes bylo v Ostravě podepsáno memorandum o spolupráci mezi Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO), Ostravskou univerzitou (OU) a Soochow University. Spolupráci s čínskými vzdělávacími institucemi realizuje VŠB-TUO dlouhodobě.

„Univerzita v Soochow je velmi uznávaná, ve výzkumu patří mezi pět procent nejlepších čínských institucí. Spolupráci jsme proto plánovali již dlouho," potvrdil rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.

V rámci spolupráce budou realizovány výměny studentů i akademických pracovníků a společné výzkumné práce. Kooperaci mezi univerzitami finančně podpoří Moravskoslezský kraj. Krajští zastupitelé na tento rok a první polovinu příštího roku schválili šestimilionovou dotaci.

Spolupráce mezi Čínou a VŠB-TUO probíhá již několik let. Osm čínských absolventů získalo v loňském roce titul inženýr v oboru Finance na Ekonomické fakultě VŠB-TUO. Jedná se o studenty, kteří první dva ročníky bakalářského studia řádně absolvovali na Hubei University of Technology (HUT) v čínském městě Wu-chan, hlavním městě provincie Chu-pej.
„Na Ekonomickou fakultu tito studenti nastoupili ke studiu v rámci programu dvojího diplomu (double-degree) v bakalářském oboru Finance, který Ekonomická fakulta s HUT provozuje na základě memoranda o dlouhodobé spolupráci. To bylo mezi VŠB-TUO a HUT uzavřeno v roce 2009", řekl proděkan Ekonomické fakulty VŠB-TUO Martin Macháček.

V červnu loňského roku navštívila VŠB-TUO čínská velvyslankyně Ma Keqing.

VŠB-TUO usiluje o posílení internacionalizace univerzity v oblasti vzdělávání, zapojení vysoké školy do mezinárodních vzdělávacích programů a zvýšení počtu mobilit. „O spolupráci jednáme například s univerzitami z Kolumbie, Dominikánské republiky a Singapuru," dodává rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj

Vloženo: 17. 4. 2015