Platnost příspěvku skončila 7. 4. 2017!

VŠB – Technická univerzita Ostrava bude o víkendu žít cyklistikou

V sobotu 25. dubna se uskuteční už klasický cyklistický závod pro širokou veřejnost Porubajk 2015. Osmý ročník soutěže bude odstartován v sobotu v 10:00 na Hlavní třídě a jeho cíl směřuje do areálu VŠB – Technické univerzity Ostrava. V rámci Porubajku se uskuteční řada doprovodných akcí, jako například Laser game pořádaná Fakultou elektrotechniky a informatiky a stánek plný pokusů a hlavolamů z dílny týmu popularizátorů VŠB-TUO.

Obliba a zájem cyklistů vedou pořadatele Porubajku každým rokem k obohacení závodu. Pro letošek je novinkou dětský závod pro děti od 8 do 15 let na deset kilometrů, který startuje po obou hlavních závodech, a který děti zavede rovněž do porubského lesoparku. Do cíle na VŠB-TUO je přivede ještě před příjezdem dospělých závodníků.

Kratší z tras cyklistického maratonu Porubajk 2015 měří 38 kilometrů, na delší najedou její účastníci kilometrů 68. Trasa závodu je mírně kopcovitá, ale nijak extrémně náročná a vede z Poruby přes Sanatoria Klimkovice, Hradec nad Moravicí a zpět.

V rámci hlavního závodu jsou vypsány soutěže pro školní týmy základních a středních škol a pro studenty a studentky vysokých škol. Důraz je kladen na spolupráci v týmu, to znamená, že celý tým se hodnotí jedním časem, a to posledního z týmu.

Letos poprvé bude také součástí závodu soutěž čtyřčlenných firemních týmů na 38km trase. Tradičně nabízí Porubajk i něco pro nejmenší soutěžící, a proto ihned po startu závodu na 68 km v 10:00 hodin proběhne na Hlavní třídě závod pro děti v doprovodu rodičů.

Pro ty, kteří neholdují cyklistice, je již na pátek 24. dubna připravena hra Laser game, kterou organizuje Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO. Od 16:00 do 19:00 hodin si na Hlavní třídě v Porubě mohou zahrát malí i velcí. Laser game nabízí adrenalinový zážitek za využití nejmodernějších technologií, podobá se počítačovým hrám. Vedle Laser game bude připraven i stánek VŠB-TUO s hlavolamy, experimenty a dvěma speciálními bicykly, které přeměňují lidskou mechanickou energii na energii elektrickou. „Zájemci tak mohou prostřednictvím šlapání na kole přečerpávat vodu nebo rozsvěcovat žárovku," vysvětluje popularizátorka VŠB-TUO Jarmila Černá.

Přihlášky a bližší informace o Porubajku 2015 jsou dostupné na webových stránkách http://www.skodabike.cz/ostrava/.

Vloženo: 22. 4. 2015