Platnost příspěvku skončila 9. 4. 2017!

Výtěžek z ostravského univerzitního hokejového derby putuje nadaci Dobrý anděl

Hokejové derby mezi ostravskými univerzitami, VŠB – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO) a Ostravskou univerzitou v Ostravě (OSU), se setkalo s obrovským zájmem fanoušků, kteří si na zápase mohli zakoupit hokejová trička. Organizátoři derby se proto rozhodli výtěžek z prodeje triček darovat na dobročinné účely.

Vyzvali studenty obou univerzit, aby vybrali nejpotřebnější organizaci. Mezi zaslanými návrhy „zvítězila" nadace Dobrý anděl. K slavnostnímu předání dárkového šeku s částkou 25 000 Kč došlo v rámci ostravského Majálesu, který se konal 29. dubna.

Hokejová trička bylo možné zakoupit nejen během hokejového zápasu, který se konal 25. března 2015, ale následně také v Copycentru VŠB-TUO a prodejně skript OSU na ulici Mlýnské a v rámci studentského Majálesu. Z každého zakoupeného trička putovala třetina jeho ceny na charitativní účely.

Studenti obou univerzit byli prostřednictvím internetové kampaně vyzváni k zasílání tipů na vhodnou charitativní organizaci, ke které by měl výtěžek směřovat.

„Obdrželi jsme na dvě desítky návrhů, mezi charitativními organizacemi se objevovaly psí útulky, domovy seniorů, ale porota nakonec vybrala návrh studentky Elišky Šindelové - nadaci Dobrý anděl," vysvětluje organizátor Ostravského hokejového derby Lukáš Řezanina.

Dobrý anděl je nadační fond, který sídlí v Praze a funguje od roku 2011. Je to systém, pomocí kterého mohou lidé pomáhat nemocným, ať už větší či menší finanční částkou. Dobrý anděl pomáhá rodinám, které se kvůli nemoci některého z jejich členů dostaly do finanční tísně.

„Na fungování nadace oceňuji, že skutečně všechny příspěvky jsou každý měsíc rozděleny mezi ty, kteří pomoc potřebují, a to do poslední koruny. Zároveň si každý dárce může přečíst, ke komu jeho příspěvek putuje, může si přečíst příběhy rodin, kterým pomáhá," říká studentka Eliška Šindelová.

Vybraná částka ve výši 25 000 Kč byla Eliškou Šindelovou a Lukášem Řezaninou předána ve formě dárkového šeku na hlavním pódiu ostravského studentského Majálesu před vystoupením kapely Mig 21.

Vloženo: 30. 4. 2015