Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Studenti VŠB-TUO na Akademickém mistrovství opět zvítězili!

Ve dnech 29. – 30. dubna 2015 proběhl v Ostravě-Porubě již 4. ročník Akademického mistrovství ČR v požárním sportu (AMPS), kterého se zúčastnili studenti středních a vysokých škol z České republiky i ze zahraničí. Mezi četné pořadatele soutěže patřila i VŠB – Technická univerzita Ostrava, jejíž studenti byli úspěšní hned v několika závodech. Soutěž se konala v areálu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

„Hned první den závodu byl pro naši univerzitu úspěšný," říká jedna z organizátorek soutěže Kristýna Kutilová z Fakulty bezpečnostního inženýrství. „V závodu na 100 m překážek obsadil František Kunovský první příčku a Václav Novotný získal bronz. Družstvo B mužů v závodu štafeta 4x100 metrů s překážkami získalo zlato. Uspěly i ženy, jejich družstvo A obsadilo ve stejném závodu třetí příčku," doplňuje Kutilová.

Závodníkům z VŠB-TUO se dařilo i druhý soutěžní den. Smíšené družstvo A vybojovalo zlatou medaili v disciplíně Požární útok. Po sečtení bodů v celkovém hodnocení univerzit zvítězilo družstvo z VŠB-TUO a získalo již počtvrté putovní pohár.

Na sportovišti panovala po celou dobu závodu výborná atmosféra. „Je vidět, že požární sport má studentům co dát a že si na něj mezi studiem umí najít čas," dodala Kutilová.

AMPS 2015 je určeno pro studenty prezenčního a kombinovaného studia středních a vysokých škol z ČR i ze zahraničí. Mezi soutěžní disciplíny patřil běh přes překážky, štafeta, výstup do 4. patra cvičné věže a požární útok. Do soutěže byli přihlášeni studenti ze 36 středních škol a 16 vysokých škol. Celkový počet účastníků se blížil 350, přičemž se zúčastnili také studenti ze Slovenska a Bulharska.

Akademické mistrovství ČR v požárním sportu pořádá Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a její Fakultou bezpečnostního inženýrství, dále s Českou asociací akademických technických sportů Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje a městem Ostrava.

Akce se konala pod záštitou náměstka primátora města Ostravy Ing. Lumíra Palyzy.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Mobil: +420 733 627 896

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 165 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 4. 5. 2015
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností