Platnost příspěvku skončila 14. 5. 2017!

Slavnostní otevření nových laboratoří Katedry materiálů a technologií pro automobily

V pondělí 11. května 2015 byly slavnostně otevřeny nové laboratoře Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství (FMMI) VŠB-Technické univerzity Ostrava.

Nově vybudované prostory mají charakter výzkumně výukových a vývojových laboratoří vybavených moderními technologiemi. Na FMMI tak vznikne technologické zázemí srovnatelné s obdobně zaměřenými pracovišti v zahraničí.

„Laboratoř stavby modelů je vybavená pěti-osými CNC frézovacími centry pro výrobu prototypových dílů a pro technologickou podporu aplikací kompozitních materiálů pro stavby koncepčních studií a pro prototypy automobilů," říká vedoucí Katedry materiálů a technologií pro automobily Petr Tomčík.

Zázemí katedry dále disponuje designovými ateliéry pro manuální tvorbu se zaměřením na kresbu, modelování, konstrukční sochařství a na část Rapid Prototyping s technologiemi 3D tisku, 3D scanování a samozřejmě PC učebnou. Nedílnou součástí výzkumně výukového cyklu je také laboratoř stereoskopické 3D projekce pro zobrazení předprodukčních návrhů. Vše uzavírá prototypová dílna zajištující sestavování prototypů automobilů. „Studenti díky tomuto zázemí přijdou do styku s moderními materiály a technologiemi používanými při vývoji automobilů," upřesňuje děkanka FMMI Jana Dobrovská.

Slavnostní otevření nových laboratoří FMMI proběhlo v pondělí 11. května od 10:00 za přítomnosti náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Věry Palkové a rektora VŠB-TUO Ivo Vondráka.

V návaznosti na nové laboratoře a učebny je připravována akreditace pro navazující studium oboru Materiály a technologie pro automobilový průmysl. „V rámci tohoto oboru budou uplatněny nové moderní metody projektově pojaté výuky s vysokým podílem experimentální části," představuje nový obor Petr Tomčík.

Finančně se na vybudování nových prostor významně podílel projekt OPVaVpI „Spojení výuky s výzkumem při stavbě prototypů CZ.1.05/4.1.00/11.0250.

Vloženo: 7. 5. 2015