Platnost příspěvku skončila 12. 5. 2017!

VŠB – Technická univerzita Ostrava chystá Den s formulí

Ve čtvrtek 28. května 2015 proběhne v areálu VŠB - Technické univerzity Ostrava DEN S FORMULÍ. V rámci dne se uskuteční finále soutěže mladých popularizátorů a finále soutěže Students4Automotive. Akce, určená všem typům škol, nabídne i show studentské formule, hru na závodníky nebo besedu s konstruktérem a jezdcem rallye. Den s formulí se koná od 9 do 13 hodin.

„Celá akce se těší velkému zájmu škol. Osm středních škol se zúčastní finále soutěže mladých popularizátorů Zlepši si techniku, které se uskuteční v aule univerzity," říká Jarmila Černá z Centra projektové podpory VŠB-TUO. Na Fakultě elektrotechniky a informatiky pak proběhne finále soutěže S4A-Students4Automotive, na kterém bude vyhodnocena soutěž středních škol v konstrukci elektronického zařízení pro moderní automobily.

Zajímavý program však čeká všechny návštěvníky DNE S FORMULÍ. Budou moci nahlédnout pod pokličku mladým konstruktérům závodní formule. Ve vestibulu Centra podpory inovací budou diskutovat s předním jezdcem rallye Pavlem Dreslerem a vedoucím konstruktérem studentské formule Jakubem Šmirausem. Chybět nebude ani hra na závodníky v simulátoru formule skutečné velikosti.

Ve vestibulu Fakulty elektrotechniky a informatiky bude instalována interaktivní výstava Od logaritmického pravítka k superpočítači. Komentovaná výstava s funkčními historickými exponáty provádí atraktivní formou historií počítání až k moderní technice.

Pro fanoušky neobvyklých vynálezů budou připravena „Kola naruby" ze sbírky Karla Praise.

Den s formulí je další z řady akcí podporujících popularizaci přírodovědných a technických oborů. Jejich cílem je probudit zájem o studium těchto perspektivních oborů u žáků základních a středních škol.

Vloženo: 25. 5. 2015