Platnost příspěvku skončila 10. 6. 2017!

Děti z mateřské školky si zahrají na vysokoškoláky

Na 45 dětí z Mateřské školy z Plesné navštíví v úterý 2. června 2015 VŠB – Technickou univerzitu Ostrava. Bohatý program na celé dopoledne pro ně připravilo Centrum projektové podpory. Jedná se o další z řady akcí, zaměřených na popularizaci přírodovědných a technických oborů.

„Rádi bychom dětem zábavnou formou ukázali, co vše se děje na naší univerzitě. Malé děti jsou přirozeně zvídavé a tak jsme program koncipovali tak, aby je zaujal," říká projektový manažer Jiří Arleth.

Dopolední program bude zahájen v 9.30 hodin v aule, kde děti přivítají zástupci univerzity ve slavnostních talárech. Poté bude akce pokračovat na Fakultě elektrotechniky a informatiky. Děti čeká závod na autíčkách, seznámí se s technikou pomocí mobilních robotků, RoboDinosaurů a uvidí i jednoduché modely lega. Odborný program pro děti připravila Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství.

V závěru dopoledne budou děti modelovat z plastelíny a samy si vyzkouší jednoduchý pokus – výrobu sopky.

VŠB – Technická univerzita Ostrava realizuje aktivity vedoucí k popularizaci vědy nejen pro středoškoláky, ale také pro děti ze základních a mateřských škol. „Touto akcí chceme už u nejmenších dětí rozvíjet zájem o vědu a podpořit rozvoj technického myšlení," doplňuje Jiří Arleth.

Vloženo: 1. 6. 2015