Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

VŠB-Technická univerzita Ostrava se otevře veřejnosti festivalem Art & Science

Jak lze propojit vědu s uměním? Odpověď na tuto otázku budou znát návštěvníci netradiční akce Art & Science. Ta proběhne na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity Ostrava ve čtvrtek 18. června 2015. Od dopoledních hodin budou areálem VŠB-TUO projíždět elektromobily a segwaye za doprovodu známých kapel. Cílem akce s bohatým programem je ukázat veřejnosti, že věda je umění a dělat umění může být pořádná věda.

Začátek akce je směřován na 11:00 hodin v prostorách a okolí Fakulty elektrotechniky a informatiky v areálu porubského kampusu VŠB-TUO. Vedle prezentačních stánků s vědou a technikou mohou návštěvníci shlédnout představení Kabaretu vědy a techniky, Science show nebo obdivovat závěrečné práce studentů Střední umělecké školy, Ostrava.

„Pokud jste se někdy chtěli projet vozidlem s elektrickým pohonem Kaipan, na akci Art & Science budete mít příležitost. Zjistíte, jak se elektromobil nabíjí a před zkušební jízdou vám bude představena analýza obrazu pro bezpečnost v dopravě. Tato analýza může pomoci vyhnout se případným dopravním nehodám a zvýšit tak bezpečnost účastníků silničního provozu," láká návštěvníky tajemnice pořádající Fakulty elektrotechniky a informatiky Kateřina Kašparová.

Kdo chce mít svoje zdraví pod dohledem, může navštívit biomedicínský stánek. Koho více než vlastní zdravotní stav zajímá „zdraví" a bezpečnost jeho počítače, dozví se více od odborníků na téma hackingu. Dále budou návštěvníkům představeny netradiční výpočetní metody v grafice a ve filmu a budou se moci zamyslet, zda může umělá inteligence předstihnout člověka.

Součástí programu je i několik soutěží o věcné ceny - soutěž v programování informačních systémů a robotů, soutěž v jízdě na segwayi a logické hádanky.

Celá akce vyvrcholí hudebním festivalem, který začne ve 13:00 hodin a potrvá až do večera. Vystoupí skupiny Lake Malawi, Mandrage, AJDONTKER a No Name.

Akci, pod záštitou rektora VŠB-TUO Iva Vondráka, pořádá Fakulta elektrotechniky a informatiky. „Ambicí akce s bohatým programem je poukázat na vazby mezi uměním a vědou," říká děkan FEI Václav Snášel.

Vstup na akci je zdarma.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 165 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 15. 6. 2015