Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Práce studentů střední umělecké školy AVE ART OSTRAVA budou vystaveny v galerii univerzity po celou dobu prázdnin

Od pátku 26. června 2015 mohou návštěvníci galerie VŠB – Technické univerzity Ostrava v Ostravě-Porubě zhlédnout výstavu prací studentů Soukromé střední umělecké školy AVE ATR. K vidění bude průřez tvorby studentů za letošní školní rok. Představeny budou zejména závěrečné a klauzurní práce, kterými se studenti prezentují vždy na konci pololetí.

„Pro návštěvníky galerie univerzity jsme připravili takový malý pestrý náhled do výtvarného života naší školy," přiblížil výstavu zástupce ředitele školy pro uměleckou činnost Roman Witasek.

Vystaveny budou zejména kresby, grafické návrhy a návrhy oborů průmyslový design a interiérový design. K vidění budou i drobné keramické práce studentů.

Škola zahájila svou činnost v roce 2002 a její absolventi jsou z celé republiky a i ze zahraničí. V rámci programu ERASMUS+ škola spolupracuje s několika významnými školami v Evropě a dává tak svým studentům možnost výrazně se zapojit do výtvarného dění i mimo naší republiku.

Základní myšlenkou existence školy je oživení tradiční řemeslné tvorby v regionu severní Moravy, s přesahem do dalších míst republiky. I přes své krátké trvání - v červnu 2006 opustili školu první absolventi - se již výrazným způsobem zapojila do mnohých uměleckých aktivit. Studenti pravidelně vystavují a účastní se sympózií nejen v městech našeho kraje, ale jméno AVE ARTU začíná být známé i v mnohých částech Moravy, Čech a Slovenska.

Výstava bude v galerii VŠB – Technické univerzity Ostrava zpřístupněna až do 28. srpna 2015. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 26. 6. 2015