Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Kouzlo barev představuje v galerii univerzity výtvarná skupina Kruh

Vernisáží zahajuje v úterý 3. listopadu 2015 v 15 hodin výstava “Kouzlo barev“. Svá díla zde představují autorky výtvarného sdružení Kruh. Výstava bude zpřístupněna až do 27. listopadu 2015.

Výtvarná skupina „Kruh“ je sdružení tvořené Alfií Procházkovou, Janou Pavelkovou a Helenou Freislerovou, které společně vystavuje od roku 2011. Výstava v galerii univerzity je jejich sedmým počinem. Alfie Procházková představuje své akryly, Jana Pavelková oleje s úpravou sgrafito a Helena Freislerová své fotografie a fotokoláže.

„Název výstavy je zvolen záměrně, protože barvy na obrazech vypovídají vše o umělci, který jej vytvořil. Výtvarník takto otvírá své nitro a tím, že dílo vystaví, chce se podělit s divákem o radost, se  kterou svá díla zpracovával“, říká o výstavě jedna z autorek Jana Pavelková.

Členky výtvarné skupiny „Kruh“ se svým zaměřením a použitými technikami sice odlišují, ale spojuje je přátelství v hledání vlastního uměleckého výrazu.

Hosty výstavy jsou Eliška Pavelková – akvarelová tužka a Martin Pavelka – olej.

Vloženo: 3. 11. 2015