Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Den otevřených dveří VŠB – Technické univerzity Ostrava přivítá fanoušky vědy

VŠB-TUO pořádá 12. listopadu 2015 Den otevřených dveří univerzity a zároveň zve všechny zájemce do informačního autobusu EURAXESS. Žáci základních a středních škol budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku vzdělávacích a výzkumných aktivit na univerzitě a studenti vysokých škol si budou moci ověřit svoji uplatnitelnost na evropském trhu práce. Superpočítač a Planetárium připravují doprovodný program pro širokou veřejnost zdarma.

„Celouniverzitní Den otevřených dveří představí nejen všechny fakulty, ale i výzkumná pracoviště školy. Každá z fakult se pochlubí tím nejlepším a nejzajímavějším,
co v jejich laboratořích vzniklo. Vybraná pracoviště pak nabídnou i exkurze v laboratořích a dílnách a tak budou moci zájemci například shlédnout ukázku laserového bludiště, virtuální reality či se seznámit s fungováním bezkontaktní identifikace. Po registraci na webových stránkách www.zlepsisitechniku.cz je také možné zdarma navštívit superpočítač Salomon či naše Planetárium,“ říká Jarmila Černá z popularizačního týmu univerzity.

Žáci základních a středních škol na vlastní oči uvidí roboty sestavené na univerzitě, elektromobily nebo dálkově ovládanou čtyřkolku. Kromě praktických ukázek z oblasti vědy a výzkumu čekají návštěvníky i přednášky na téma „Brownfieldy od strašáka po příležitost“ o nevyužitých průmyslových areálech či „Technika řízení závodních vozidel“ našeho předního závodníka Pavla Dreslera, mimo jiné člena týmu Formula Student. Chybět nebude ani luminiscenční show „Chemie a světlo“ a divadelní představení ÚDIF - Úžasného DIvadlo Fyziky, kam dorazí i kouzelník,

Ve čtvrtek 12. listopadu přijede na VŠB-TUO jako jedinou univerzitu v České republice EURAXESS Roadshow v rámci své cesty po 34 evropských městech. EURAXESS poskytuje informace o výzkumných pracovních příležitostech v EU a nabízí možnost účastnit se praktických workshopů zaměřených na dovednosti spojené se sebeprezentací v CV a na pracovním pohovoru.

V interaktivním autobuse budou k dispozici informační terminály, kde si mohou výzkumníci vyzkoušet internetové stránky EURAXESS a nahrát svůj životopis. Mohou si zde pohovořit s pracovníky center EURAXESS o nabízených službách a o tom, jak díky nim najít práci a rozjet kariéru výzkumného pracovníka. Návštěvníkům profesionální fotograf pořídí fotografie k životopisu.

Den otevřených dveří bude patřit vědě a všem zájemcům o ni ať už z řad dětí, studentů, jejich rodičů a prarodičů, ale i výzkumných pracovníků.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Mobil: +420 733 627 896

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 165 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 10. 11. 2015