Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2017!

Malířka evropského formátu Hana Mikulenková vystavuje v galerii VŠB-TUO

Hana Mikulenková, patřící do progresivní vlny současných evropských umělců, bude v galerii VŠB – Technické univerzity Ostrava od 1. února prezentovat svoji nejnovější tvorbu. Výstava energetických maleb absolventky bratislavské Vysoké školy výtvarných umění bude k vidění do 26. února 2016.

Hana Mikulenková má za sebou řadu výstav v ČR, na Slovensku, v Rakousku, Portugalsku, Maďarsku, Řecku, ale i v Brazílii.

Výstava s názvem THE PULSE (Puls) představí sérii maleb, ve kterých Mikulenková pracuje se symbolikou moře, lodě, pulzující energií jasných barev, které vrství pomocí expresivní gestické malby. Její obrazy v sobě nesou stopy silného pozitivního náboje ale i stíny tajemna.

"Pro výstavu The Pulse jsem vybrala selekci obrazů odkazující k tématu moře, které vnímám jako metaforu života, jeho různé polohy od klidných vln až po bouřlivé a nebezpečné momenty," říká autorka.

Barva je pro autorku fenomén, hlavní vyjadřovací prostředek. Díky své paletě dává akcent místu a velmi lehce komunikuje s divákem. Kvůli vrstvám, které v sobě ukrývají vrstvení příběhů, je důležitá pozornost upřená k dílu, rafinovaně zahaluje sdělení.

Vernisáž se uskuteční 1. února od 16:00 hodin. Kurátorkou výstavy je Veronika Mahdalová. Hudební podkres pro vernisáž zajistí DJka Petitblanche.

Hana Mikulenková se narodila ve Valašském Meziříčí (1985), v roce 2011 absolvovala IV. ateliér u prof. Ivana Csudaia obor Malba a jiná média na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Účastnila se na zahraničních studijních pobytech v Salvadoru, Soluni a Lisabonu.

Vloženo: 1. 2. 2016