Platnost příspěvku skončila 29. 2. 2016!

Mentoringový program pro mladé vědce

Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., nabízí mentoringový program začínajícím vědkyním a vědcům, kteří a které mají zájem o pomoc s rozjezdem vědecké kariéry a ujasněním si jejího směřování.

V čem mentoringový program spočívá

Začínající vědkyně či vědec (tzv. mentee) si vybere do dvojice zkušenějšího vědce či vědkyni (mentora/mentorku), která mu/jí bude představovat svou vědeckou dráhu, poskytovat reference pracovišť či diskutovat novinky v oboru, radit s kroky zásadními pro nastartování vědecké kariéry a s řešením otázek, před kterými mentee stojí. Náplň programu je na domluvě mentora/ky a mentee/ho, která/ý má možnost zaměřit se na to, co ji/jej nejvíce zajímá.

Mentoring nesupluje vztah mezi školitelem a studentem. Cíle mentoringového vztahu nejsou předem dané, nýbrž si je určuje sama/sám mentee. Mentee není na mentorce/mentorovi formálně závislá/ý, což umožňuje větší otevřenost. Mentor/ka by měl/a být z jiné instituce, aby mentee získal/a vhled do jiného prostředí, rozšířil/a si obzory a síť kontaktů.

Proč na vaší instituci podporovat mentoring

Post/doktorandi/ky dostanou jedinečnou možnost získat užitečné rady a kontakty z různých institucí. Instituce získají bezplatnou reklamu a naváží kontakty s jinými pracovišti.

Kdo se může zapojit

Mentees se mohou stát doktorandi/ky nebo postdoktorandi/ky.

Začátek a délka programu

Program běží vždy od února do prosince.

Termín pro nábor zájemců byl prodloužen do 21.2.2016.

Časová náročnost

Množství času, který programu účastnice a účastníci věnují, je na individuální domluvě mentoringových dvojic.

Chcete se dozvědět více o možnosti zapojení vašich studujících, pracovníků a pracovnic? Navštivte web http://www.genderaveda.cz/mentoring nebo kontaktujte koordinátorku programu Kateřinu Cidlinskou: , +420 210 310 322.

Vloženo: 8. 2. 2016
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie