Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2017!

Nikos Eftimiadis představuje v galerii univerzity svá díla pod názvem: LINIE, TVAR, MYSL

Nikos Eftimiadis představuje v galerii VŠB – Technické univerzity Ostrava sérii grafických prací, založených na kresbě propojené s počítačovými křivkami a barvou. Autor, student Ostravské univerzity, ve tvorbě reflektuje svůj mladistvý pohled na ženy. Výstava zahajuje 1. března 2016.

Ve vystavených dílech autor zachycuje napětí, duši i energii něžného pohlaví v rouše Evině. „V kresbách si pohrávám s optickou iluzí, při které kladu linie do vzájemného souznění. Snažím se zachytit jedinečnost ženy a vtisknout své představy na papír,“ doplnil k pozvánce na jedinečnou výstavu její autor.

Nikos Eftimiadis má za sebou řadu výstav a soutěží. Věnuje se převážně grafické tvorbě, ale jeho díla zasahují i do fotografie. V současné době se zabývá video instalacemi, ve kterých zachycuje soudobé problémy konzumního světa. Po úspěšném ukončení bakalářského studia v loňském roce nyní pokračuje ve studiu na navazujícím magisterském programu Fakulty umění v ateliéru volné grafiky pod vedením doc. PhDr. Zbyňka Janáčka.

Přes znatelně řecké kořeny je Nikos Eftimiadis českým rodákem a pochází z Krnova, kde se narodil v roce 1992.

Výstava LINIE, TVAR, MYSL bude v galerii univerzity k vidění až do 31. března 2016.

Vloženo: 29. 2. 2016