Platnost příspěvku skončila 29. 7. 2018!

Závěr školního roku oslaví Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO netradičním festivalem

Na čtvrtek 23. června připravuje Fakulta elektrotechniky a informatiky programově nabitou akci propojující umění a vědu - Art and Science. V rámci jednodenního festivalu se můžou návštěvníci těšit na ukázky vědeckých aktivit fakulty a také na koncerty známých kapel, workshopy sprayartu, parkouru, breakdance či elektroboogie. V rámci dne čeká na návštěvníky netradiční módní přehlídka i atrakce pro nejmenší. Moderátorem celé akce bude Michal Kavalčík alias docent Vlákno.

„Naše fakulta patří mezi nejvyhledávanější místo pro studium moderních technologií nejen na Ostravsku. Inovativní technologie hrají klíčovou roli v budoucnosti celého regionu a absolvování technicky zaměřeného studia je prvním krokem k bezproblémovému uplatnění a úspěšné kariéře,“ říká děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Václav Snášel. Proto fakulta pořádá dny otevřených dveří a řadu dalších akcí, které studium informačních a elektrotechnických oborů přibližují veřejnosti a zejména středoškolákům. Netradiční festival Art and Science proběhne 23. června už podruhé v areálu VŠB – Technické univerzity Ostrava v Porubě. Cílem akce s bohatým programem je ukázat veřejnosti, že věda je umění a dělat umění může být pořádná věda.

Vedle ukázek z činnosti kateder Fakulty elektrotechniky a informatiky, mezi nimiž nebudou chybět například moderní diagnostika a terapie, systém pro rozpoznávání SPZ automobilu nebo měření teploty pomocí termokamery, si budou moci návštěvníci postavit a naprogramovat vlastní robotické vozidlo. Pro soutěživé jedince je mimo jiné připraven slalom na segway. Festival bude mít také charitativní rozměr -  skupina streetartových umělců Sprayart 34 bude tvořit obrazy na velkých plátnech na téma elektrotechnika a informatika, které budou následně vydraženy. Část z výtěžku z prodaných uměleckých děl poputuje na podporu Wakitaka, nadace podporující studenty z Keni.

„Celá akce vyvrcholí hudebním festivalem, na kterém mezi jinými vystoupí kapely Tatabojs, Portless a také známý youtuber Johny Machette. Areál v blízkosti nové budovy FEI bude otevřen všem, kdo se umí bavit.“ uzavírá tajemnice Fakulty elektrotechniky a informatiky Kateřina Kašparová.

Program jednodenního festivalu Art and Science je dostupný na webových stránkách www.artandscience.cz nebo na facebooku https://www.facebook.com/artandscienceostrava/?fref=ts.

Vloženo: 22. 6. 2016