Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2017!

Scéna VŠB-TUO přivítá návštěvníky Festivalu v ulicích i Colours of Ostrava

Začátek prázdnin bude v Ostravě nabitý festivaly a VŠB – Technická univerzita připravuje pro jejich návštěvníky řadu překvapení. V rámci Festivalu v ulicích, který bude probíhat v centru Ostravy 8. a 9. července, nabídne scéna VŠB-TUO bohatý doprovodný program v kině Vesmír. Věda a technika budou prezentovány také na diskuzním fóru MELTINGPOT a na festivalu Colours of Ostrava.

V rámci Festivalu v ulicích, který bude probíhat v centru Ostravy 8. a 9. července, nabídne scéna VŠB – Technické univerzity Ostrava bohatý doprovodný program v kině Vesmír na Zahradní ulici v centru města. „Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé besedy a přednášky Erasmus studentů o zkušenostech ze zahraničí. O životě v Japonsku povypráví Dan Šácha. Podíváme se také na Ostravu očima studentů technických oborů. Je opravdu tak černá, jak se pořád tvrdí? Chodí se pařit na Stodolní nebo do Vrtule? V předsálí kina se budou promítat studentské snímky a videa z cesty Pavla Klegy, který se vydal stopem okolo světa. Pavel je hrdým absolventem Fakulty elektrotechniky a informatiky. Momentálně se chystá do Afriky,“ říká koordinátorka letní festivalové sezóny VŠB-TUO Blanka Marková.

Svoji činnost představí ve Vesmíru studentské spolky a Podnikatelský inkubátor VŠB-TUO. Před Vesmírem budou mít stanoviště popularizátoři vědy a techniky, kteří si připravují pokusy, hlavolamy a hry pro děti i celé rodiny. Bude se stavět obří věž jenga, vyrábět elektrická energie vlastní silou a jezdit na speciálních kolech. Planetárium Ostrava chystá pozorování Slunce. Program bude na Zahradní ulici probíhat v pátek od 16:00 hodin do 19:00 a v sobotu od 10:00 do 18:00 hodin.

VŠB-TUO se aktivně zapojuje do festivalů MELTINGPOT a Colours of Ostrava, které budou souběžně probíhat v Dolní oblasti Vítkovice od úterý 12. července do neděle 17. července. Vědci z VŠB-TUO ovládnou workshopovou scénu MELTINGPOTU 12. července od 10:00 v kompresorovně dole Hlubina. Těšit se můžete na vystoupení SMOKEMANA, finalistu popularizační soutěže FAMELAB Petra Pavlíka, Janu Kukutschovou z Centra nanotechnologií, prezentaci „elektrokrásky“ StudentCar a další. Na diskuzní scéně festivalu MELTINGPOT vystoupí mezi světoznámými osobnostmi, jako jsou nositel Nobelovy ceny
za chemii Daniel Shechtman nebo spisovatel Robert Fulghum, významní ekonomové spojení s VŠB-TUO Jan Švejnar a Vladimír Dlouhý. Jejich debata se uskuteční 13. července od 14:00 v areálu Dolu Hlubina. Moderátorem debaty bude prorektor pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti Jaromír Gottvald.

Návštěvníci Colours of Ostrava si budou moci přijít odpočinout do relaxační zóny univerzity, která bude propojena s prezentačním stánkem města Ostrava. Solární nabíječky na mobily, popkornovač, obří puzzle, hrací lavička, gyroskopy a další technické vychytávky budou návštěvníkům během celého festivalu k dispozici. „Najdete nás vlevo kousek od hlavní scény festivalu,“ říká popularizátorka vědy Jarmila Černá.

„Coloursy“ však léto v Ostravě nekončí. V srpnu centrum města ožije olympijským parkem postaveným v souvislosti s konáním letních olympijských her v Rio de Janeiro. Od 5. srpna do 21. srpna bude centrum Ostravy plné sportovních aktivit a přímých přenosů z olympiády. I zástupci univerzity budou u toho.

Vloženo: 8. 7. 2016