Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2019!

Radek Nogol bude v Galerii VŠB-TUO vystavovat svou Ostravu

Galerie Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava bude už od září vystavovat díla zdejšího rodáka, výtvarníka Radka Nogola. Obrazy a grafiky nesoucí jméno Ostrava jsou jeho nejnovějším dílem.

„Přes své obrazy bych chtěl návštěvníkům výstavy představit rodné město, jak ho vnímám já s ohledem na jeho minulost, současnost a vlastně i budoucnost,“ říká o své výstavě sám autor. Do svých obrazů se snažil zakomponovat různé příběhy, ať už reagující na hornickou nebo průmyslovou slávu našeho kraje či na různé sociální otázky či fantaskní příběhy prolínající realitu s fikcí. Nogolova tvorba v sobě ukrývá jemu vlastní smysl pro humor při vidění okolního světa. Jeho obrazy nejsou jen samoúčelným vrstvením barev, ale při pozorném sledování v sobě ukrývají příběhy, které mají svůj děj a svou pointu. „Byl bych rád, aby divák dostal prostor nechat na sebe vystavené obrazy působit a měl tak možnost se do mého světa alespoň na chvíli nahlédnout,“ říká Radek Nogol.

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 1. září 2016 v 17.00 hod., úvodní slovo pronese televizní publicista Milan Švihálek. Výstavu Radka Nogola můžete vidět v Galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava vidět až do 29. září tohoto roku.

Vloženo: 29. 8. 2016