Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

VŠB-TUO pokračuje ve spolupráci s islandskými univerzitami

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) nadále pokračuje ve spolupráci s největšími islandskými univerzitami - University of Iceland a Reykjavik University.

V návaznosti na akci „Islandský týden v Ostravě“, která proběhla v říjnu 2015 navštívili v červnu tohoto roku zástupci VŠB-TUO partnery na Islandu, kde pokračovali v rozvoji již navázaných kontaktů s islandskými kolegy. Cílem návštěvy bylo dále rozvíjet společná témata pro výzkumné projekty a další možnosti spolupráce v oblasti vzdělávání či výměny studentů.

Prvním hmatatelným výsledkem spolupráce je společný projekt „Find your inner inventor“, který byl podán do programu Erasmus+ společně kolegy z Centra podpory inovací VŠB-TUO, School of Education University of Iceland a Univerzitou v Bielsko-Białe. Cílem tohoto projektu je vyvinout pro střední školy vzdělávací program zaměřený na rozvoj kreativity a podnikatelských dovedností u studentů. „Ve spolupráci s kolegy z Islandu a z Polska chceme vytvořit inovativní vzdělávací program, který nabídne studentům středních škol možnost nanečisto rozvíjet vlastní podnikatelské záměry a motivuje je k založení vlastního podnikání v budoucnosti,“ vysvětluje koordinátorka projektu Tereza Benešová z Centra podpory inovací VŠB-TUO.

Spolupráce mezi VŠB-TUO a islandskými partnery bude pokračovat i nadále v rámci dalších plánovaných projektů například v oblasti využívání alternativních zdrojů energie, počítačového modelování a simulací či řízení a predikce krizových situací.

Podpora spolupráce mezi VŠB-TUO a islandskými projekty je součástí projektu „Institutional cooperation of VSB - Technical University of Ostrava and Icelandic universities“, financovaného z Fondů EHP (EEA Grants).

Vloženo: 26. 9. 2016