Platnost příspěvku skončila 5. 11. 2020!

Jak proběhla noc vědců na FBI?

Na Fakultě bezpečnostního inženýrství proběhla dne 30. 9. 2016 Ostravská noc vědců 2016 s podtitulkem „BEZPEČNOST“.

Akce se zúčastnilo celkem 386 návštěvníků všech věkových kategorií od dětí až po seniory, pro něž byl připraven velmi pestrý program. Návštěvníci mohli shlédnout ukázku simulačního softwaru XVR během mimořádné události jako jsou povodně, požár nebo zamoření ovzduší, vyzkoušeli si lov „asfaltových holubů“ na laserové střelnici, dozvěděli se, jak připravit lidi pro práci v krizových štábech. Ve venkovním atriu viděli praktickou ukázku: co vše lze dokázat s ohněm, aby byl dobrý sluha (a ne zlý pán).

V učebnách proběhlo neobvyklé laboratorní testování materiálů, do kterého se zapojily zejména děti.

V laboratořích probíhala komentovaná ukázka na téma: „I mouka nebo cukr mohou vybuchnout? Třeba při pečení!!!“.

Pomocí přesných laboratorních přístrojů si mohli někteří zájemci změřit parametry svého vlastního těla, resp. zjistit, kolik běžně vdechujeme částic (dokonce nanočástic) a zjistit, co všechno může být obsaženo v pitné vodě.

Na závěr celé události přišla zlatá tečka v podobě opravdu velkolepého ohňostroje, který byl podbarven hudbou.

Vloženo: 5. 10. 2016
Útvar: FBI - Fakulta bezpečnostního inženýrství