Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2021!

VŠB – Technická univerzita Ostrava zve na podzimní Mineralogické setkání.

V sobotu 15. října 2016 se opět potkají zájemci o neživou přírodu. Jako již tradičně ožijí prostory auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě Mineralogickým setkáním. Akce bude probíhat od 9 do 14,30 hodin.

„Na jarní setkání se přišlo podívat zatím rekordních 1550 návštěvníků. Konání této akce se již dostalo do povědomí široké veřejnosti, a tak očekáváme, že i na tuto říjnovou si řada lidí najde cestu. Opět je přihlášeno přes 100 vystavovatelů z Čech, Slovenska i Polska, kteří představí zajímavé vzorky přírodnin. K vidění a zakoupení zde budou minerály a zkameněliny, odborná literatura i řada dalších předmětů, které se váží ke geologii a hornictví. Nebudou chybět ani výrobky z přírodnin, ať už to jsou autorské šperky či jiné ozdobné a dekorační předměty,“ informuje jedna z organizátorek Martina Polášková.

Mineralogické setkání pořádá Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO, a tak se současně mohou návštěvníci seznámit ve vstupních prostorách auly i s nabídkou studijních programů této fakulty.

„Jako pokaždé při konání této akce budou současně zdarma zpřístupněny sbírky Geologického pavilonu prof. F. Pošepného. Zájemci mohou shlédnout i nově vybudovaný geopark, který se nachází před budovou pavilonu. Ten je tvořen většími bloky hornin, které reprezentují geologickou stavbu regionu,“ sděluje odborná pracovnice sbírek Lenka Petrušková.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geopavilon.vsb.cz/  nebo získat na telefonním čísle 597 325 392.

Vloženo: 12. 10. 2016