Platnost příspěvku skončila 29. 4. 2022!

Jarní Mineralogické setkání

V sobotu 8. dubna 2017 se v prostorách auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě opět sejdou zájemci o neživou přírodu. V 9 hod. ráno zde začíná jarní Mineralogické setkání. Při této příležitosti se také mohou zájemci o studium na Hornicko-geologické fakultě seznámit s nabídkou studijních oborů.

Více než stovka vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska i Polska opět připravuje pro návštěvníky vzorky minerálů, zkamenělin a dalších přírodnin. „Na výstavních plochách se objeví i literatura a předměty, které se tematicky váží ke geologii a hornictví, nebudou chybět ani výrobky z přírodnin a autorské šperky,“ informuje jedna z organizátorek setkání Martina Polášková.

Jako vždy při konání této akce budou současně zdarma otevřeny sbírky Geologického pavilonu prof. F. Pošepného. Návštěvníci si mohou navíc také prohlédnout i nedávno vybudovaný geopark, který se nachází před budovou pavilonu.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geopavilon.vsb.cz/  nebo získat na tel. 597 325 392.

Pro zájemce o studium připravuje ve stejný termín Hornicko-geologická fakulta den otevřených dveří, který proběhne v salónku NA 178 auly VŠB – Technické univerzity Ostrava. Studenti zde budou mít možnost zkonzultovat nabídku studijních oborů a prohlédnout si některé přístroje a vybavení laboratoří Hornicko-geologické fakulty.

Vloženo: 4. 4. 2017