Platnost příspěvku skončila 30. 7. 2021!

Univerzita na festivalu? Máme co nabídnout

Jaká je hodnota lidského myšlení a nakolik ji dokáže nahradit umělá inteligence? Pomohou přehrady překonat problémy spojené s vlnami veder, přívalových srážek a povodní? A kolik denně sníte, vypijete a vdechnete nanolátek? Diskuzní scénu festivalu Colours of Ostrava - forum MELTINGPOT doplní i scéna dvou ostravských univerzit: UNIVERcity EXPERIENCE STAGE. Po celou dobu festivalu (19. – 22. 7.) bude v prostorách Kompresorovny nabízet diskuze s odborníky na rezonující témata.

Colours of Ostrava už dávno není jen o hudbě. Nedílnou součástí festivalu je i Meltingpot, tedy diskuzní forum, které nabízí hned několik diskuzních scén. Jednou z nich je i UNIVERcity EXPERIENCE STAGE, společná scéna Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Díky různému zaměření obou univerzit tak na návštěvníky čeká pestrá škála témat, o kterých budou moci diskutovat s erudovanými odborníky (vědci). Tyto diskuzní přednášky z cyklu „Na kafe s…“ umožní nejen rozšířit si obzory, ale také se zeptat těch nejpovolanějších na cokoli, co návštěvníky k tématu zajímá.

„Diskuzní forum Meltingpot je bezpochyby skvělou příležitostí prezentovat univerzitu, naše studijní obory a vědu. Pro nás je však nejdůležitějším posláním této akce umožnit lidem rozšířit si obzory a dozvědět se zajímavosti jak ze světa, tak i (a to zejména) z našeho kraje. Nabízíme setkání s lidmi, kteří světové know-how využívají k posouvání společnosti v našem regionu. Navíc se jedná o témata, která se každého z nás přímo či nepřímo dotýkají, proto se u nás programově najde každý – zkrátka máme co nabídnout,“ říká Adam Soustružník, tiskový mluvčí Ostravské univerzity.

Kromě těchto setkání s vědci jsou připraveny taky praktické (nejen) umělecké workshopy, ve kterých si návštěvníci mohou vyzkoušet například linoryt, odlévání medailí z cínu, kresbu perspektivy, ruční knižní vazbu, stáčení medu nebo třeba první pomoc. Scéna také nabízí chill zónu s pohodlnými lehátky i kvízy o ceny.

Ostravská univerzita byla poprvé součástí programu Colours of Ostrava v roce 2015, kdy se programově podílela na diskuzní scéně časopisu Reflex. V roce 2016 kompletně zajišťovala program Experience scény, letos scénu zajišťují obě ostravské univerzity (tedy OU i VŠB-TUO) společně.

„Který jiný festival se může pochlubit univerzitní scénou? Jsme rádi, že jsme mohli společně vybrat pro Meltingpot to nejlepší z obou univerzit. Náš tým popularizace zajišťuje program pro stan města Ostravy i pro stan Moravskoslezského kraje. Popularizátoři nabídnou návštěvníkům Colours of Ostrava zábavu i poznání a my na Meltingpotu zajímavé řečníky,“ dodává Petra Halíková, tisková mluvčí VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Vloženo: 17. 7. 2017