Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2021!

VŠB-TUO přivítala v rámci Noci vědců tisíce návštěvníků

Noc vědců proběhla 6. října 2017 na vědeckých pracovištích po celé Ostravě.

Letošní Noc vědců v Ostravě na téma MOBILITA propojila 4 instituce, a sice Ostravskou univerzitu, Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, Moravskoslezskou vědeckou knihovnu Ostrava a Svět Techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Přednášky, workshopy, komentované ukázky našich vědců pro širokou veřejnost doslova zmobilizovaly celou Ostravu. Šestnáct programových míst po celém městě propojila kyvadlová doprava, která byla pro všechny návštěvníky zdarma.

Celková návštěvnost Ostravské noci vědců se pohybovala těsně pod hranicí 8 tisíců návštěvníků, což je o čtvrtinu více než v loňském roce. Jen porubským areálem prošlo více než 5 000 návštěvníků. Zejména nás však těší vyšší zájem středoškoláků a mladé generace nad 15 let obecně, ne jen rodin s dětmi.

Z nabídky naší univerzity vedou v návštěvnosti tradičně elektromobily, Superpočítač, Planetárium, těší nás zvýšený zájem o Geologický pavilon, a obecně o přednášky. Lidé projevovali zájem bez nadsázky o každý bod programu. Někteří návštěvníci měli vše pečlivě nastudováno z webových stránek a volili si aktivity podle svého zájmu, mnozí však trpělivě postupně prošli všechna místa. O luminiscenční show našich chemiků byl takový zájem, že jsme museli operativně zřídit rezervace. Spokojenost s programem našich pracovišť a velkou návštěvnost jsme také zaznamenali na FBI ve Výškovicích a ve Světě techniky. Jménem pracoviště popularizace a vztahů s veřejností bychom chtěli velice poděkovat všem našim zapojeným vědcům, studentům i  externím pracovníkům, kteří se do Noci vědců zapojili. Prokázali jsme, že umíme veřejnosti nabídnout kvalitní program, že umíme pracovat v týmu, spolupracovat s dalšími institucemi a společně vytvořit velkou akci.

Vloženo: 10. 10. 2017