Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2019!

Rektor prof. Snášel prezentoval v Bruselu český pohled na Smart Cities

Prof. Snášel prezentoval český pohled na Smart Cities na misi podnikatelů do Antverp a Bruselu.

Rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. se v termínu 17. 10. – 18. 10. zúčastnil mise českých podnikatelů do Belgie. Během pobytu navštívila skupina podnikatelů největší belgický přístav v Antverpách, setkala se zástupci města, univerzity, navazovala nové kontakty s belgickými protějšky, diskutovala v Bruselu se zástupci Evropského parlamentu a Evropské komise.

Rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. byl prvním českým řečníkem a navrhl samotné téma akce. „Během loňské pracovní cesty do Belgie došlo také k setkání s českým velvyslancem v Belgii Kurfürstem. Pana velvyslance jsem, tehdy ještě jako děkan FEI, informoval o spolupráci fakulty s firmami, a po schůzce jsem navrhl několik témat včetně Smart Cities. Těší mě, že jsem poznal zástupce českých i belgických společností podnikajících v sektorech blízkých zaměření naší univerzity,“ doplnil ke svému vystoupení rektor Snášel.

Podnikatelská mise byla zaměřena na Smart Cities a v ČR byly osloveny firmy podnikající v oblasti informačních a komunikačních technologií, inteligentních dopravních systémů a energetice. Na žádost VŠB-TUO byli na setkání přizváni zástupci Univerzity Antverpy a špičkového výzkumného centra IMEC, které prof. Snášel pozval do Ostravy.

Podnikatelskou misi společně připravily Velvyslanectví ČR v Belgii, Hospodářská komora ČR, kancelář CEBRE, Port of Antwerp a místní Komora obchodu a průmyslu VOKA. Mise se konala pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu Martiny Dlabajové, místopředsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členka frakce ALDE. Programu v Belgii se zúčastnilo 30 osob.

Vloženo: 18. 10. 2017