Platnost příspěvku skončila 25. 2. 2023!

Naši univerzitu navštívila poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olga Sehnalová, MBA.

Poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olga Sehnalová, MBA navštívila v pátek 9. 2. 2018 Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava.

Europoslankyně Sehnalová přijela na pozvání rektora VŠB-TUO prof. RNDr. Václava Snášela, CSc. Paní poslankyně stručně představila svou činnost v Evropském parlamentu, systém práce a časový harmonogram, během něhož je střídavě v sídlech Evropského parlamentu v Bruselu a Štrasburku a ve svém volebním obvodu, tedy v České republice. Je členkou Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO) a náhradnicí ve Výboru pro dopravu a cestovní ruch (TRAN).

Na úvod diskutovala s rektorem Snášelem o prioritách v oblasti vědy a výzkumu, zahraniční spolupráci a aktivitách VŠB-TUO v bruselském prostředí. Setkala se s děkany fakult VŠB-TUO, kteří jí během dopoledne představili fakulty, studijní obory a hlavní priority výzkumu. Hovořili i o úspěšných evropských projektech včetně zapojení VŠB-TUO do programu Horizont 2020. Návštěva VŠB-TUO byla spojena s prohlídkou Národního superpočítačového centra IT4Innovations.

„Paní poslankyni Sehnalovou jsem potkal ještě coby děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO a pozval ji na návštěvu naší univerzity. Spolu s děkany jsme představili naši univerzitu a diskutovali jsme jak o tématech spojených s Evropskou unií, tak i o zahraniční spolupráci s východními zeměmi, jako je např. Vietnam. Paní poslankyně je aktivní v Delegaci pro vztahy se zeměmi jihovýchodní Asie a Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Navrhl jsem jí společnou cestu do Vietnamu a informoval ji o spolupráci s tamními univerzitami i velkém počtu vietnamských studentů u nás,“ doplnil po setkání rektor Snášel.

Vloženo: 9. 2. 2018