Platnost příspěvku skončila 27. 2. 2021!

Rektor Snášel přivítal delegaci z Hasseltu

Zástupci Hasselt University navštívili Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava.

Rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. přivítal v termínu 6. 2. – 8. 2. na VŠB-TUO delegaci z belgického Hasseltu. Kontakt na belgickou univerzitu zprostředkoval velvyslanec ČR v Belgii Jaroslav Kurfürst. Velvyslanec hovořil s děkany fakult při své návštěvě VŠB-TUO v březnu 2017 a po sdělení vytipovaných oblastí spolupráce osobně navštívil Hasselt.

V srpnu 2017 se prof. Snášel ještě ve funkci děkana FEI setkal s děkanem Faculty of Engineering Technology prof. Marcem D´Olieslaegerem. Vzájemně si představili výzkumné priority fakult, poté pozval prof. Snášel zástupce belgické univerzity do Ostravy k dalšímu jednání. Jak region, tak i univerzita mají mnoho shodných znaků. Hasselt University má 6 fakult, cca 6500 studentů a nachází se v bývalém uhelném regionu, který prošel transformací.

„Jednou z priorit Hasselt University je oblast energetiky, region prošel velkou konverzí a vyrovnává se s těmito změnami i s pomocí univerzity. Vnímám mnoho společných znaků a vidím velký potenciál budoucí spolupráce. Jednali jsme o možnostech společného doktorského studia, výzkumné spolupráci a přípravě mezinárodních projektů,“ uvedl po setkání rektor Snášel.

Součástí třídenní cesty belgické delegace bylo jednání s rektorem, setkání s děkany fakult a řediteli výzkumných center, prohlídka laboratoří na fakultách a návštěva Dolní oblasti Vítkovice. Dalším krokem spolupráce bude příprava Memoranda o porozumění a pracovní cesty do Hasseltu.

Vloženo: 9. 2. 2018