Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2021!

Rektor prof. Snášel navštívil Technische Universität Berlin

Rektor prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. společně s kolegy navštívil Technische Universität Berlin (TU Berlín), kde byli prezentovat vybraná pracoviště naší univerzity.

První den zahraniční cesty navštívil pan rektor Institut für Werkzeugmaschinen und Fabrikbetrieb IWF a také Fraunhofer IPK – Institut Produktion und Konstruktion  (Továrna Průmyslu 4.0). Odpoledne se osobně setkal s víceprezidentkou TU Berlín Prof. Dr. Angelou Ittel.

Další den návštěvy byla věnován berlínské Smart City čtvrti EUREF a prezentaci firmy Schneider Electric. Výstavba Smart City čtvrti (Smart City Quartier) je možností, jak z brownfieldu v centru města zřídit čtvrť, kde se usídlí v optimálním mixu jak globální firmy, tak výzkumné ústavy, střední firmy a inovativní Start Upy. Společnost EUREF AG nabízí aplikaci tohoto know how případným zájemcům z jiných měst jak v Německu tak v Evropě, proto je pro Ostravu tato čtvrť tak zajímavá. Cesta byla zakončena návštěvou českého velvyslanectví v Berlíně, kde proběhlo jednání se zástupcem velvyslanectví obchodním radou p. Ehlerem.

Vloženo: 28. 2. 2018