Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2021!

Krevní výzva Fakulty elektotechniky a informatiky VŠB-TUO

Další z fakult VŠB – Technické univerzity se v úterý 20. března 2018 postaví Krevní výzvě. S kampaní „Dej KREV s FEI budeš NEJ!“ se do náboru nejen nových dárců pustila Fakulta elektrotechniky a informatiky. Slavnostní akt předání výzvy na další fakultu, kterou bude Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství, proběhne v 9 hod. v Krevním centrum Fakultní nemocnice Ostrava.

Další z fakult VŠB – Technické univerzity se v úterý 20. března 2018 postaví Krevní výzvě. S kampaní „Dej KREV s FEI budeš NEJ!“ se do náboru nejen nových dárců pustila Fakulta elektrotechniky a informatiky. Slavnostní akt předání výzvy na další fakultu, kterou bude Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství, proběhne v 9 hod. v Krevním centrum Fakultní nemocnice Ostrava.

V pořadí pátá fakulta VŠB-TUO se rozhodla přijmout Krevní výzvu, kterou si fakulty předávají od května 2016. Po Ekonomické fakultě, Hornicko-geologické fakultě, Fakultě strojní a Fakultě bezpečnostního inženýrství se elektrotechnici a informatici rozhodli, že zkusí díky své kampani „Dej krev s FEI budeš NEJ!“ překonat počet dárců na předešlých akcích. Vyzývají proto své současné i bývalé studenty, zaměstnance a opět i kolegy z již zúčastněných fakult, aby se zapojili.

Dárci krve se registrují na akci dle osvědčeného harmonogramu, díky kterému ušetří čas nejen sobě, ale i zdravotnickému personálu. Zájemci se mohou také přihlásit na darování krevní plazmy Pro všechny, ale především pro prvodárce, jsme ve spolupráci s Krevním centrem Fakultní nemocnice Ostrava sepsali instrukce, které je nutné před odběrem dodržet. Pro dárce chystáme drobné upomínkové předměty a tematické placky, jakési poznávací znamení, které studenti s hrdostí v den darování nosí. Jsme zvědavi, kolik zájemců o darování krve či krevní plazmy se mezi informatiky najde, u předchozích fakult se jednalo vždy o více než stovku studentů a zaměstnanců, z nichž velká část byli prvodárci.

Vloženo: 15. 3. 2018