Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2021!

Vedení univerzity navštívilo na pozvání europoslankyně Sehnalové Brusel

Vedení Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava na pozvání MUDr. Olgy Sehnalové, MBA, poslankyně Evropského parlamentu, navštívilo v termínu 25. 6. – 29. 6. evropské instituce v Bruselu. Oplatilo tak návštěvu paní europoslankyni Sehnalové, která na univerzitu zavítala v únoru tohoto roku.

Vedení Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava na pozvání MUDr. Olgy Sehnalové, MBA, poslankyně Evropského parlamentu, navštívilo v termínu 25. 6. – 29. 6. evropské instituce v Bruselu. Oplatilo tak návštěvu paní europoslankyni Sehnalové, která na univerzitu zavítala v únoru tohoto roku.

Zástupce univerzity čekal kromě setkání s MUDr. Sehnalovou nabitý program v institucích EU. Během týdne navštívili Evropskou komisi, zasedání frakce S & D, jíž je paní poslankyně členkou v Evropském parlamentu, debatu s vedoucí oddělení Společné překladatelské služby Výboru regionů a Evropského hospodářského a sociálního výboru Markétou Frankovou nebo návštěvu Stálého zastoupení České republiky při Evropské Unii. Zde je uvítal velvyslanec Jaroslav Zajíček, který poskytl pohled na fungování zastupitelské činnosti. Následně se konala debata s konzulkou z Velvyslanectví České republiky v Bruselu Ivanou Zandonou.

„Cesta do Bruselu se konala jako výstup spolupráce s českými europoslanci. Paní poslankyně Sehnalová navštívila v zimních měsících VŠB-TUO, diskutovala s děkany fakult a prohlédla si kampus. Velmi kladně hodnotím posílení naší spolupráce a pozvání do Bruselu. Pro univerzitu je budoucí víceletý finanční rámec po roce 2020 důležitý mj. z důvodu, že ovlivní podobu programů Horizon Europe nebo Erasmus+, ze kterých bude možné čerpat prostředky na projekty mezinárodní spolupráce,“ uvedl po návratu rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc.

Pracovní cesta pokračovala do Hasseltu, kde proběhlo setkání s představiteli partnerské Hasselt University. Zástupci VŠB-TUO si prohlédli univerzitu a technický kampus Energy Ville. S vedením belgické univerzity se dohodlo na dalším prohloubení vzájemné spolupráce, která bude spočívat ve výměně akademiků, výzkumných pracovníků i studentů, spolupráci na mezinárodních projektech.

Vloženo: 3. 7. 2018