Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2019!

Motivační stipendia pro studenty 1. ročníku

Díky podpoře Moravskoslezského kraje nabízí VŠB-TUO i v akademickém roce 2018/2019 motivační stipendia studentům prvního ročníku bakalářského studia.

Studenti prvního ročníku bakalářského studia všech fakult VŠB – Technické univerzity Ostrava mají možnost získat po splnění všech studijních povinností a při dosažení váženého studijního průměru 70 a více motivační stipendia.

VŠB – Technická univerzita Ostrava vypsala tato motivační stipendia díky podpoře Moravskoslezského kraje, nejlepší studenti si mohou za první ročník přijít až na 32 tis. Kč. Univerzitě i kraji jde o získání kvalitní studentů, potažmo technicky vzdělaných absolventů, kterých je nejen v Moravskoslezském kraji, ale v celé České republice nedostatek a po kterých je na trhu práce velká poptávka.

Stipendia slouží jako motivační nástroj pro studenty, aby průběžně a zodpovědně plnili své studijní povinnosti, předpokládá se u nich vyšší pravděpodobnost úspěšného ukončení studia a následně pak možnost lepšího uplatnění na trhu práce.

Vloženo: 27. 7. 2018