Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Junior univerzita navštívila Fakultu elektrotechniky a informatiky

V roce 2018 se uskutečnil 5. ročník vzdělávání žáků s názvem Junior univerzita – vzdělávání mladých záchranářů, který je určen mladým hasičům ve věku 11-14 let.

V roce 2018 se uskutečnil 5. ročník vzdělávání žáků s názvem Junior univerzita – vzdělávání mladých záchranářů, který je určen mladým hasičům ve věku 11-14 let. Do studia se tentokrát zapojili žáci z Moravskoslezského kraje. Na zajištění studia, které organizuje Sdružení dobrovolných hasičů, se také podílela naše univerzita.

Cílem Junior univerzity je mimoškolní vzdělávání žáků základních škol vedené v duchu vysokoškolské výuky, které jim umožní celoročně rozvíjet dovednosti a znalosti v přírodních vědách a v technických oblastech, a to jak formou teoretické výuky, tak pomocí praktických ukázek a výcviku. Součásti letošní výuky byla také problematika telekomunikace, práce s informacemi a jejich zabezpečením. Studenti navštívili pracoviště Fakulty elektrotechniky a informatiky. Prohlédli si odborné laboratoře a dověděli se řadu rad a doporučení, jak získávat a pracovat s daty a informacemi a chytře využívat mobilní telefony, počítače a tablety. Byli také seznámeni s chodem univerzity a výukou na fakultě. Junior univerzita byla v duchu vysokoškolské výuky zahájena na začátku roku imatrikulaci a 23. září 2018 zakončena v aule VŠB-TUO slavnostním předáním osvědčení o studiu. Tohoto slavnostního shromáždění se zúčastnil senátor ing. Zdeněk Nytra, ředitel Sdružení pro rozvoj MSK ing. Radúz Mácha, zástupci univerzity a Sdružení dobrovolných hasičů a další hosté. Již v průběhu tohoto studia někteří mladí studenti vyjádřili přání studovat na VŠB – TU Ostrava.

Vloženo: 2. 10. 2018