Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2018!

Delegace z korejské univerzity na VŠB-TUO

Dne 4. října navštívila VŠB – Technickou univerzitu Ostrava delegace z korejské Dongguk University.

Dongguk University je významná korejská univerzita s více než 30 000 studenty, kteří navštěvují 4 kampusy – v Soulu, Goyangu, Gyeongju a v Los Angeles. VŠB-TUO s touto univerzitou spolupracuje již 10 let. Každý rok k nám v rámci Exchange programu přijíždí 10 studentů a stejný počet našich studentů má možnost strávit semestr v Soulu.

Hosté se v průběhu návštěvy setkali s rektorem, prof. RNDr. Václavem Snášelem, CSc., s prorektorkou pro studium, Ing. Zdeňkou Chmelíkovou, Ph.D. a se zástupci Oddělení mezinárodních vztahů. V rámci setkání byly projednávány možnosti rozšíření stávající spolupráce, zejména v oblasti komercionalizace výzkumu a propojení univerzity s průmyslem. Zástupci Dongguk University, v čele s prezidentem, profesorem Tae Silk Hanem, projevili zájem o vytvoření double-degree programu.

V rámci své návštěvy se delegace rovněž setkala s korejskými studenty, kteří v současnosti navštěvují různé fakulty VŠB-TUO.

Vloženo: 8. 10. 2018