Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 28. 10. 2021!

Naše univerzita se prezentovala v Bruselu

Naše univerzita se prezentovala v Bruselu
VŠB-TUO se zúčastnila 15. ročníku Evropského týdne regionů a měst v Bruselu a podnikatelské mise.

Rektor VŠB - Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. se zúčastnil pracovní cesty do Bruselu. V úterý 9. 10. 2018 zavítal na podnikatelskou misi na téma umělé inteligence, kterou společně připravily Velvyslanectví ČR v Bruselu, Hospodářská komora ČR a její bruselská kancelář CEBRE a kancelář europoslankyně Martiny Dlabajové. Akci zahájil velvyslanec ČR v Belgickém království J.E. Jaroslav Kurfürst. V průběhu dne se pan rektor setkal s rektorkou Vrije Universiteit Brussel (VUB), českými a belgickými podnikateli v oblasti umělé inteligence a navštívil laboratoře VUB v Bruselu.

„Akce v Bruselu považuji za významné, univerzita na nich může představit své priority a diskutovat se zástupci institucí Evropské unie. Setkal jsem se s několika představiteli Evropské komise, se kterými jsem hovořil o strategických projektech naší univerzity, jako je centrum energetiky nebo superpočítačové centrum IT4Innovations,“ uvedl po návratu prof. RNDr. Václav Snášel, CSc.

Delegace z VŠB-TUO se dále zúčastnila workshopu v rámci Evropského týdne regionů a měst v Bruselu. V průběhu celého týdne se v belgické metropoli koná kolem 100 tematických seminářů, workshopů a diskuzí. Odborný workshop na téma “Internet věcí & elektromobilita” připravila VŠB-TUO spolu s partnery z elektrotechnických fakult Politechnika Śląska z polských Gliwic.

Workshop zahájil ve středu 10. 10. polský velvyslanec v Belgickém království J.E. Artur Orzechowski, který zdůraznil význam spolupráce univerzit ve výzkumu, vývoji a inovacích. Proděkan pro rozvoj Fakulty elektrotechniky a informatiky Ing. Petr Šimoník, Ph.D. představil vývojově výzkumné aktivity pro oblast automotive. Zejména byly prezentovány výsledky řešených projektů na fakultách. Zmíněna byla výstavba laboratorního komplexu CPIT TL3 jako moderní platformy pro budoucí spolupráci napříč univerzitním prostředím a s partnery z aplikační sféry. Účastníci workshopu projevili zájem o budoucí spolupráci v prezentovaných odborných oblastech. Akce navázala na workshopy z let 2016 a 2017 na téma Industry 4.0 a Energy 4.0.

Na pozvání Slovenské styčné kanceláře pro výzkum a vývoj (SLORD) vystoupil na společné konferenci zemí V4 k umělé inteligenci ve čtvrtek 11. 10. proděkan pro vnější vztahy FEI VŠB-TUO doc. Ing. Pavel Krömer, Ph.D. Ve svém vystoupení hovořil o současném stavu výzkumu a vývoji v oblasti umělé inteligence. Konferenci navštívilo více než 100 zájemců z několika evropských zemí.

Vloženo: 12. 10. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět