Platnost příspěvku skončila 27. 11. 2020!

Desítka našich nejlepších sportovců „TOP 10“

Desítka nejlepších sportovců „TOP 10“ a nejlepší tým VŠB-TUO za akademický rok 2017/18

Stalo se již tradicí, že se na akademické půdě VŠB – TU Ostrava v rámci oslav Dne boje za svobodu a demokracii, vyhlašuje Desítka nejlepších sportovců VŠB-TUO za uplynulý akademický rok. Výsledky studentů-sportovců byly v akademickém roce 2017/18 vynikající a pro katedru tělesné výchovy a sportu bylo opravdu velmi složité vybrat pouze tu desítku nejlepších! Vedení VŠB-TUO si velmi váží výkonů, které studenti předvádějí na sportovních soutěžích doma i v zahraničí, protože mnohdy není vůbec jednoduché skloubit těžký sportovní trénink s náročným studiem. Rektor VŠB – TU Ostrava prof.RNDr.Václav Snášel, CSc. předal pamětní listy a drobné dárky v rámci Slavnostní vědecké rady těmto studentům:

Bc. Bajger Ondřej, student Ekonomické fakulty, stolní tenis

Reprezentant ČR, hráč Extraligy, s týmem TTC Ostrava vybojoval titul mistra ČR 2018. Na Evropských univerzitních hrách 2018 v Coimbře vybojoval zlatou medaili ve čtyřhře (společně s Benešem) a ve dvouhře získal bronzovou medaili. S týmem VŠB-TUO obsadil celkové 5. místo v soutěži družstev.

Bc. Beneš Michal, student Ekonomické fakulty, stolní tenis

Reprezentant ČR, hráč extraligového týmu  SKST Havířov.  Zvítězil na mezinárodním turnaji TT Star Series  2018 ve dvouhře mužů. Na Evropských univerzitních hrách 2018 v Coimbře vybojoval zlatou medaili ve čtyřhře (společně s Bajgerem) a ve dvouhře se probojoval do osmifinále. S týmem VŠB-TUO obsadil celkové 5. místo v soutěži družstev.

Bc. Bräuer  Marek, student Ekonomické fakulty, florbal

Reprezentant ČR, hráč Extraligy ČR, v dresu Vítkovic vybojoval tituly mistra a vícemistra  ČR. S týmem VŠB-TUO získal na Českých akademických hrách 2018 v Brně bronzovou medaili. Na Akademickém mistrovství světa 2018 v Lodži vybojoval s týmem ČR titul akademického mistra světa.

Delong Adam, student Fakulty stavební, florbal

Reprezentant ČR, hráč Extraligy v dresu v dresu Vítkovic vybojoval tituly mistra a vícemistra  ČR. S týmem VŠB-TUO získal na Českých akademických hrách 2018 v Brně bronzovou medaili. Na Akademickém mistrovství světa 2018 v Lodži vybojoval s týmem ČR titul akademického mistra světa.

Ing. Freiherrová Nela, studentka Fakulta stavební, box

Reprezentantka ČR, mistryně ČR 2017 ve váhové kategorii do 51 kg.

Účastnila se ME 2018 v Sofii, zvítězila na mezinárodním turnaji v Bratislavě, v Rybniku a Klokočově, bronzovou medaili získala na mezinárodním mistrovství Polska 2018. Na kvalifikačních turnajích bojuje o účast na OH 2020 v Tokiu.

Gurkovský  Petr, student Ekonomické fakulty, florbal
Reprezentant ČR, hráč Extraligy v dresu Vítkovic vybojoval tituly mistra a vícemistra  ČR.

Chrascina Marek, student Hornicko-geologické fakulty, atletika

Reprezentant ČR, člen atletického extraligového týmu SSK Vítkovice. Je mistrem ČR 2018 v běhu do vrchu, kvalifikoval se na mistrovství světa 2018 v Andoře. Na Českých akademických hrách 2018 v Brně vybojoval dva tituly akademického mistra ČR na tratích 5 000 m a 3 000 m překážek.

Zvítězil v celé řadě silničních běhů, v rámci charitativního běhu VŠB-TUO „Technika RUN 2018“ zvítězil na trati 10 000 m.

Bc. Rezetka Roman, student Ekonomické fakulty, stolní tenis

Reprezentant Slovenska, hráč německého bundesligového týmu SV Schott Jena. Na Českých akademických hrách 2018 v Brně vybojoval v dresu VŠB-TUO dva tituly akademického mistra ČR (dvouhra a smíšená čtyřhra) a navíc získal stříbrnou medaili ve čtyřhře mužů. Na Evropských univerzitních hrách 2018 v Coimbře se ve dvouhře probojoval do osmifinále.
S týmem VŠB-TUO obsadil celkové 5. místo v soutěži družstev.

Stromšík Zdeněk, student Ekonomické fakulty, atletika

Reprezentant ČR, člen atletického extraligového týmu SSK Vítkovice. Účastník halového MS 2018 v Birminghamu na trati 60 m, semifinalista ME v Berlíně na trati 100 m. Držitel českého rekordu na 100 m časem 10,16 s. Na Českých akademických hrách 2018 v Brně vybojoval titul akademického mistra ČR v nejrychlejším čase univerzitní atletické historie!

Vodičková Kateřina, student Fakulty bezpečnostního inženýrství, požární sport

Reprezentuje VŠB-TUO v požárním sportu a soutěžích TFA. Zvítězila na soutěži Odessos Cup 2017 s družstvem a individuálně v disciplíně 100 m překážek. V soutěžích TFA zvítězila na mezinárodní soutěži v Žilině a na soutěži Studentský železný hasič na Kladně. Je akademickou mistryní ČR 2018 v požárním sportu v družstvech a individuálně v disciplíně TFA.

Tým Futsalu VŠB-TU Ostrava

Univerzitní futsalový tým VŠB –TU Ostrava zvítězil v sezoně 2017/18 ve 2. lize a postoupil do 1. ligy. Na Českých akademických hrách 2018 v Brně vybojoval titul akademického mistra ČR.
Na evropských univerzitních hrách 2018 v Portugalsku obsadil 11. místo mezi 24 evropskými univerzitními týmy. V sezoně 2017/18 hrál futsalový tým pod vedením trenéra Mgr.Martina Kapsy z KTVS v této sestavě: Kundrátek, Schneider, Půda, Janita, Kotrla (všichni HGF), Chromečka, Kyselák, Fendrich, Chalupa (všichni EKF), Pánek, Petr (FS), Kodeš, Uher (FBI) a Vybíhal (FAST).

Vloženo: 15. 11. 2018