Platnost příspěvku skončila 29. 1. 2021!

Startup Show rozsvítí aulu VŠB-TUO

Světla, kamera, akce a jde do tuhého! Na letošním finále 6. ročníku akcelerátoru Green Light se ve světle reflektorů předvede 7 projektů.

Finalisté ukážou, co vše za 3 měsíce intenzivní práce pod vedením zkušených mentorů z Centra podpory inovací a několika inspirativních externistů, stihli dokázat. Tým vítězného projektu si odnese ceny v hodnotě až půl milionu korun a všichni dohromady budou zase o krok blíž na cestě k úspěšnému podnikání.

Co je to GREEN LIGHT?
Univerzita podporuje studenty v jejich snech živit se tím, co je baví. Program GREEN LIGHT však cílí i mimo hranice porubského kampusu. To, abyste začali budovat vlastní business, není výsadou jen mladých lidí. Rozjet svůj startup v 50? Proč ne.

„Program GREEN LIGHT pořádáme úspěšně už šestým rokem a doposud bylo akcelerováno více než 50 projektů. Některým z nich se podařilo nápad prosadit i v zahraničí. V GREEN LIGHT získávají účastníci dvě důležité věci, a to zpětnou vazbu ke svým projektům a cenné kontakty, díky kterým mohou své projekty dále rozvíjet,“ uzavírá Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra.

A co nás na show čeká?
Samozřejmostí je představení jednotlivých projektů veřejnosti a porotě. Ze 40 přihlášených projektů se vyprofilovalo 7 statečných, kteří našli odvahu a vydali se na cestu k vlastnímu podnikání. Diváci uvidí opět řadu unikátních projektů zaměřených na sport, veřejnou správu zdravotní péči nebo využití VR. Více než polovina z nich své projekty během pouhých pár měsíců dopracovala do takové podoby, že už mají platící zákazníky.

Porota 6.ročníku zasedne ve složení Lenka Kučerová (spoluzakladatelka organizace StarLift věnující se startupům), Miloš Čermák (šéfredaktor iHned.cz) a Miloš Lukačka (investor). K propagační kampani jsme si přizvali aktivační agenturu Leemon, která je nositelem cen v oblasti kreativy a marketingu. Věřte, že jejich grafický návrh a neony vás budou provázet na každém kroku. O atmosféru na samotné akci se postará Pyroterra. Jejich doménou jsou světelné a fire show, se kterými vystupují po celém světě.

Jak se na Startup Show dostat?
Finálová StartUp Show rozsvítí aulu VŠB – Technické univerzity Ostrava ve čtvrtek 28. února od 16 hodin.Vstup je zdarma, je však potřeba se předem registrovat. Registraci, více informací k programu a jednotlivým projektům najdete zde.

Vloženo: 22. 1. 2019
Útvar: 9730 - Kariérní centrum