Platnost příspěvku skončila 30. 1. 2021!

VŠB-TUO navázala spolupráci s univerzitou v Tichomoří

Rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. podepsal v pondělí 21. 1. 2019 Memorandum o spolupráci s Christ´s University in Pacific (CUP), která se nachází na souostroví Tonga v Tichomoří.

„Spolupráce s CUP začala již v roce 2018, kdy byl doktorand FEI Tomáš Urbanczyk na pracovní stáži na místní univerzitě. CUP je malá univerzita, která má zájem o spolupráci jak v oblasti výměny studentů, vědy a výzkumu, tak také v oblasti vzdělávání. VŠB-TUO je první evropskou univerzitou, která se v této zemi objevila. Věřím, že bude pro naše studenty, doktorandy, ale i výzkumné pracovníky atraktivní a budou sem jezdit předávat zkušenosti. Během cesty na Tonga jsem se v hlavním městě setkal s ministrem průmyslu a obchodu, kterého jsem informoval o záměru budoucí spolupráce,“ doplnil rektor Snášel.

CUP nabízí vzdělávání např. v oblasti informačních a komunikačních technologií, ekonomie a managementu. Návštěva na CUP uzavřela cestu rektora Snášel po Asii a Tichomoří, během nichž zavítal na University of Ulsan, Chung-Ang University, Dongguk University a Christ´s University in Pacific.

Vloženo: 23. 1. 2019