Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2019!

Březen – měsíc čtenářů v Ústřední knihovně VŠB-TUO

Co se bude v Ústřední knihovně VŠB-TUO dít v měsíci březnu?

Měsíc březen je již tradičně věnován knihám a podpoře čtenářství v rámci celostátní akce Březen měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje SKIP. Letos proběhne již 10. ročník této akce. Knihovny mají nachystány množství akcí, jak knihy přiblížit dětem i dospělým a jak posílit návštěvnost v knihovnách.

Také Ústřední knihovna VŠB – Technické univerzity Ostrava se letos na své uživatele řádně připravila:

Od 8. března až do konce měsíce je možné ve výpůjčním oddělení v Porubě zhlédnout výstavu Prvorepublikové knihovnictví v našem regionu, která zároveň upozorňuje na stoleté výročí přijetí zásadního dokumentu – Knihovnického zákona v r. 1919.

Od 13. března do 29. března je pro soutěživé nachystán zábavný kvíz O knihách, knihovně a majálesu. Ti nejšikovnější mohou vyhrát - lístky na Majáles 2019.

ve čtvrtek 21. března proběhne přednáška Dr. Ing. Evy Kolcunové o behaviorální ekonomii v rámci našeho cyklu Sci-Tea: O vědě vážně i nevážně.

Průběžně celý měsíc budou na našem Facebooku zveřejňována zajímavá statistická data o činnosti Ústřední knihovny VŠB-TUO za loňský rok a na závěr bude vyhlášen Mistr četby 2018 -  nejaktivnější čtenář Ústřední knihovny, který získá malou pozornost.

Někteří čtenáři mají problém dodržet termíny vracení a občas jim na jejich kontě naskakují nepříjemná červená čísla. Pro ně bude během března opět vyhlášena amnestie. Informace o amnestii čtenáři najdou na facebookové stránce knihovny.

A dárky čekají i na ty čtenáře z řad veřejnosti, kteří cestu do Ústřední knihovny ještě nenašli. Po celý měsíc bude registrace externích uživatelů na jeden rok zdarma. V Ústřední knihovně VŠB – Technické univerzity Ostrava se těšíme na všechny naše návštěvníky.

Více informací o všech chystaných akcí najdete na webu knihovny

Vloženo: 7. 3. 2019