Platnost příspěvku skončila 25. 4. 2023!

Rychle na krev s FAST

Darování krve je jedinečným darem člověka člověku, které může zachránit život.

Nadšení dárci z řad studentů, pedagogů a zaměstnanců se 6. března znova sešli v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava, aby pomohli dobré věci a darovali svou krev lidem, kteří ji potřebují. Fakulta stavební, která výzvu 6. března organizovala, byla poslední fakultou VŠB – Technické univerzity Ostrava, která ještě štafetu nenesla.

Rychle na krev s FAST.

Do zásob Krevního centra Ostrava tak díky našim lidem přibylo více než 12 600 mililitrů krve a našli se i takoví, kteří se zaregistrovali mezi dárce kostní dřeně. Fakulta stavební předala pomyslnou štafetu Ekonomické fakultě, která před téměř třemi lety výzvu začínala. Studenti a pedagogové Ekonomické fakulty šli tehdy darovat krev 30. května 2016, mnozí úplně poprvé. Následně vyzvali Hornicko-geologickou fakultu, která výzvu taktéž s nadšením přijala, stejně jako všechny naše fakulty.

Daruj krev s EkF 2016.

Vedení VŠB – Technické univerzity Ostrava těší, že studenti, pedagogové a zaměstnanci si uvědomují tuto velkou zodpovědnost a naučili se pravidelně chodit darovat krev. Podobnou akci zorganizovala také studentská organizace Younie, díky níž se do Registru dárců kostní dřeně zapsalo téměř 200 lidí.

Vloženo: 8. 3. 2019