Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2021!

Setkání rektora VŠB-TUO s komisařkou Věrou Jourovou

Rektor prof. Václav Snášel se setkal s komisařkou v Evropské komisi Mgr. et Mgr. Věrou Jourovou.

Rektor VŠB - Technické univerzity Ostrava prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. se v pátek 29. 3. 2019 setkal s komisařkou v Evropské komisi Mgr. et Mgr. Věrou Jourovou.

Evropská komise je orgánem Evropské unie, jejíž výhradní pravomocí je předkládání návrhů legislativních předpisů. Komise zároveň dbá na dodržování zakládajících smluv Evropské unie a z převážné části spravuje unijní rozpočet. Komisařka Jourová má v Komisi na starost spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví.

Hlavním bodem schůzky bylo prodiskutování plánů univerzity s ohledem na unijní priority v následujícím programovém období po roce 2020. Během schůzky přišla řeč také na rozvoj kampusu z prostředků kohezní politiky EU, zapojení univerzity do projektů v programu Horizont 2020 nebo na úspěchy studentů a absolventů VŠB-TUO v podnikatelském prostředí.

„Jsem rád, že se podařilo schůzku ještě v průběhu mandátu paní komisařky uskutečnit. Hovořil jsem s paní komisařkou o prioritách VŠB-TUO v oblasti energetiky, IT, HPC, rozvoji podnikavosti atd. Pozval jsem ji na návštěvu našeho kampusu a diskutovali jsme o finančním rámci po roce 2020,“ doplnil rektor Snášel.

Setkání s komisařkou navazuje na dlouhodobou snahu univerzity ohledně prosazování zájmů v institucích a poradních orgánech Evropské unie. Na VŠB-TUO jsou zváni poslanci Evropského parlamentu, zároveň rektor univerzity pravidelně jezdí do Bruselu na pracovní cesty, kde se schází se zástupci institucí EU.

Vloženo: 29. 3. 2019