Platnost příspěvku skončila 2. 10. 2019!

Cvičili jsme na IBC

Dne 28. března 2019 jsme cvičili na Integrovaném bezpečnostním centru Moravskoslezského kraje

Od 18.3.2019 probíhá na Střední odborné škole požární ochrany a Vyšší odborné škole požární ochrany ve Frýdku-Místku kurz Ochrana obyvatelstva a krizové řízení pro příslušníky HZS ČR (kurz pro získání odborné způsobilosti). V rámci spolupráce obou škol jsme účastníkům kurzu prezentovali principy a zásady práce krizových štábů obcí s rozšířenou působností a kraje. Na připraveném scénáři BlackOut si pak vyzkoušeli práci krizových štábů. Vzhledem k probíhající rekonstrukci budov na fakultě jsme díky vstřícnosti HZS Moravskoslezského kraje využili prostory na Integrovaném bezpečnostním centru. Účastníci kurzu tak mohli využít skutečné prostory pro práci krizového štábu kraje a obce s rozšířenou působností.

Vloženo: 2. 4. 2019
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva