Platnost příspěvku skončila 9. 4. 2022!

Ostrava má nového populárního průvodce USE-IT

Již sedmá USE-IT mapa v Ostravě.

Ostrava se tak opět připojila mezi 30 evropských měst, která každoročně připravují kreativního anglického průvodce. Kulturní centrum Cooltour vydalo již sedmou USE-IT mapu. Ta nabízí přes 65 tipů pro studenty a mladé cestovatele, kteří do moravskoslezské metropole přijedou nebo o návštěvě teprve uvažují. Autorský tým dobrovolníků vytvořil také českou verzi.

„Představte si, že jedete do neznámého města a kamarád vám namaluje mapku, ve které zaznačí osobní tipy, kam se určitě máte podívat, kde se máte najíst a který zapadlý obchůdek by vám neměl uniknout. Přesně takovým průvodcem chceme být,“ popisuje vizi projektu USE-IT Ostrava jeho koordinátor Pavel Smutný.

V mapě tak naleznete ověřené kavárny, restaurace, originální obchody či studentské hospody. Místa, která v jiném průvodci nenajdete, ale která si získala srdce tvůrců, mladých dobrovolníků, žijících v Ostravě. „Když jsme s mapou začínali, měli jsme problém doporučit místa s dobrým jídlem. Teď po 7 letech řešíme opačný problém - v Ostravě je najednou tolik různých gastronomických podniků, že se nám tam všechny nevejdou,” dodává editorka Hana Kebová.

Celý projekt je nekomerční. Nové mapy jsou zdarma a najdete je nejen v Infocentrech, kavárnách a kulturních zařízeních, ale také v dalších evropských městech zapojených do USE-IT - například Praze, Oslu nebo Bruselu.

Vedle papírové mapy existuje i mobilní aplikace, která obsahuje unikátní funkci. Každý uživatel v ní najde ikonu psa (jmenuje se Orion), který se „prochází“ na mapě stabilní rychlostí 4 km za hodinu mimo hlavní centrum. Myšlenka této funkce je, aby si zahraniční cestovatelé kromě návštěv muzeí, památek a trendy podniků zažili i obvyklé činnosti místních lidí. A protože se ikona psa objevuje všem uživatelům aplikace ve stejný čas na stejném místě, mají tak možnost v neznámém městě potkat další cestovatele.

Realizaci mapy podpořilo statutární město Ostrava, Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava a Kulturní centrum Cooltour Ostrava.

Zdroj: Tisková zpráva Kulturního centra Cooltour Ostrava

Vloženo: 2. 4. 2019