Platnost příspěvku skončila 29. 4. 2023!

Prorektorka Kukutschová jednala v Bruselu

Prorektorka VŠB – Technické univerzity Ostrava pro vědu a výzkum prof. Mgr. Jana Kukutschová, Ph.D. byla v termínu 3. 4. – 5. 4. na pracovní cestě v Bruselu.

Během pracovní cesty se setkala s velvyslancem ČR v Belgickém království JUDr. Pavlem Kluckým. S panem velvyslancem diskutovala o rozvoji spolupráce s belgickými univerzitami a výzkumnými centry. Velvyslanec Klucký uvedl, že spolupráce českých a belgických univerzit je jednou z priorit na následující období a že spolupráci podpoří. VŠB-TUO má v Belgii uzavřeny smlouvy o výměně studentů a zaměstnanců, kteří jsou podporováni z programu Erasmus+.

Během návštěvy ambasády zavítala i do Českého centra Brusel, kde hovořila s Evou Petrákovou o možnostech propagace univerzity belgickému publiku. Prohlédla si i malou galerii, která je součástí ambasády.

V průběhu své pracovní cesty se prorektorka dále setkala se zástupkyní České styčné kanceláře pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) Denisou Fančovou. Univerzita ve spolupráci s kanceláří CZELO v letech 2017 a 2018 připravila odborné workshopy v Bruselu. Prorektorka hovořila i s expertkou Stálého zastoupení ČR při EU Hanou Vlčkovou o novinkách v přípravě programu Horizont Europe. Tento program naváže na největší rámcový program EU zaměřený na výzkum a inovace Horizont 2020 a bude po roce 2021 financovat excelentní projekty mezinárodních týmů. Univerzita je zapojena do přibližně 10 běžících projektů, v letošním roce poprvé takový projekt koordinuje.

Prorektorka se v závěru cesty setkala s expertkou Evropské komise Janou Drbohlavovou, se kterou diskutovala o novinkách v oblasti legislativy pokročilých materiálů a nanotechnologií.

Vloženo: 9. 4. 2019