Platnost příspěvku skončila 7. 9. 2019!

ERC workshop 2019

Workshopu ze série školení "Jak na H2020?" pro žadatele o granty Evropské výzkumné rady (ERC) na téma "JAK NAPSAT KOMPETITIVNÍ NÁVRH ERC PROJEKTU?"

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Univerzitou Karlovou si Vás dovolují informovat o workshopu ze série školení Jak na H2020? pro žadatele o granty Evropské výzkumné rady (ERC) na téma JAK NAPSAT KOMPETITIVNÍ NÁVRH ERC PROJEKTU?

Cílem workshopu je zprostředkovat žadatelům o granty ERC informace a znalosti, které jsou zásadní pro přípravu konkurenceschopného návrhu projektu a poskytnout jim účinnou formu zpětné vazby k jejich záměrům. Kvůli účelnosti je tento workshop určen pouze žadatelům o ERC Starting/Consolidator (a eventuálně Advanced) granty, kteří již mají konkrétní projektový záměr, který chtějí podat ve výzvě pro rok 2020 (resp. 2019 pro Advanced granty).

Workshop je rozdělen na dvě části. 1. část proběhne v termínu 20. – 21. května 2019 na UK jako dvoudenní intenzivní trénink na psaní návrhů ERC projektů. Žadatelé budou mít možnost svůj záměr diskutovat s řešiteli ERC projektů a hodnotitelem. Druhý den budou mít účastníci workshopu možnost pracovat s podpořeným ERC projektem z oblasti věd o živé přírodě a nebo z oblasti věd společenských (dle volby při registraci na workshop) a vyzkouší si tak roli hodnotitelů, aby měli bližší představu, jaké aspekty je potřeba zdůraznit při psaní reálného návrhu projektu.

2. část workshopu proběhne 3. či 4. září 2019 v podobě krátkých prezentací záměrů jednotlivých žadatelů, na něž naváže diskuze s ostatními účastníky workshopu, zkušenými řešiteli ERC grantů a hodnotiteli z různých vědních oblastí.

Podmínkou účasti na workshopu je zaslání CV (v anglickém jazyce, max. 2 strany), dosažených výsledků („early achievements track-record“, v anglickém jazyce, max. 2 strany) a abstraktu projektu (v anglickém jazyce, max. 2000 znaků), vše v jednom dokumentu ve Wordu a podle instrukcí uvedených v Information for Applicants to the Starting and Consolidator Grant 2019 Calls, případně Information for Applicants to the Advanced Grant 2018 Call nejpozději do 2. května 2019 na e-mail: .

Vzorové formuláře pro Starting, Consolidator a Advanced granty zasíláme spolu s programem v příloze. Informace k workshopu v angličtině jsou dostupné zde: https://www.h2020.cz/cs/vynikajici-veda/evropska-vyzkumna-rada-erc/akce/modul-5-workshop-for-erc-starting-consolidator-grant-applicants-2

Na workshop je nutné se zaregistrovat co nejdříve (materiály stačí zaslat později – do 2/5) přes: http://geform.tc.cz/ERCworkshop2019

Všechny materiály budou považovány za důvěrné. Kvalita zaslaných podkladů bude rozhodující pro účast na workshopu, kterou potvrdíme nejpozději 16. května 2019.

Kontakt:

Zuzana Dvořáková
Národní informační centrum pro evropský výzkum
Technologické centrum AV ČR
Ve Struhách 1076/27