Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2020!

Buďte v kontaktu s technikou: VŠB-TUO si pro vás připravila skvělé akce!

Semestr už je skoro u konce, my ale nezahálíme a připravili jsme si pro vás do nového semestru řadu akcí.

Na začátku září se všichni příznivci VŠB – Technické univerzity Ostrava mohou těšit na Art & Science, už pátý ročník festivalu. Ten proběhne 5. září a svým návštěvníkům nabídne nejen řadu prožitků z vědy, ale také umění. Těšit se můžete na zajímavá vystoupení či ukázky našeho výzkumu. Letošní ročník se navíc ponese v duchu 170. narozenin univerzity. Od 9 do 13 hodin bude probíhat Art & Science for Teens, u odpoledního programu se zabaví malí i velcí - vystoupí například Jaroslav Uhlíř nebo Monkey Business.

V předvečer svatého Václava, 27. září, se naše univerzita znova otevře veřejnosti, a to při příležitosti Noci vědců, jejímž hlavním tématem je Šetrně k planetě. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava nenabízí jen technické a ekonomické obory, ale také obory přírodovědné, zabýváme se i ekologií a ochranou životního prostředí, vytváříme stroje, přístroje a zařízení k přírodě šetrná. Spolu se Světem techniky v Dolních Vítkovicích a Ostravskou univerzitou jsme koordinátory programu.

Se všemi maturanty se uvidíme od 22. - 25. října na veletrhu GAUDEAMUS v Brně. Představíme vám naši univerzitu z jiné perspektivy a určitě budete překvapeni, co všechno se pod nálepkou Báňská skrývá. Představíme všech sedm našich fakult a jejich studijní programy, ze kterých si vybere opravdu každý – studovat můžete nejen hornictví či metalurgii, ale třeba také strojírenství, biomedicínské nebo biomechanické inženýrství, marketingovou komunikaci, informatiku či bezpečnost nebo architekturu. U nás si vybere prostě každý.

Další velkou akci hostíme 21. listopadu, kdy všechny děti a studenti z kraje dostanou příležitost Zlepši(t) si techniku. Připravujeme pro ně nové technické hračky, technologické vychytávky, představíme řadu profesí, které mnozí ani neznají, připravena bude i Science Show a soutěže o ceny.

A poslední akcí, na kterou vás chceme pozvat, je už tradiční Den otevřených dveří, který se bude konat 24. a 25. ledna 2020. Svá tajemství vám představí všechny naše fakulty – Hornicko-geologická, Materiálově-technologická, Strojní, Ekonomická, Elektrotechniky a informatiky, Stavební i Bezpečnostního inženýrství. Těšit se můžete i na partnery z praxe, kde naši absolventi po skončení studia třeba pracují. A protože některé naše fakulty v porubském kampusu nejsou, zařídili jsme i kyvadlovou dopravu.

Vaše budoucnost je v našich rukou. My jsme vaše budoucnost. Studujte techniku.

Vloženo: 15. 5. 2019