Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Konference ICCC letos slaví 20 let

Početná delegace Katedry automatizační techniky a řízení (FS) se zúčastnila jubilejního ročníku konference International Carpathian Control Conference.

20. ročník mezinárodní konference International Carpathian Control Conference se konal v polském Krakówe-Wieliczka, kde ho letos pořádal Department of Process Control, Faculty of Mechanical Engineering and Robotics, AGH University of Science and Technology

Zaměření konference pokrývá oblasti automatizace, mechatroniky a robotiky se zaměřením na  měření, monitorovací a diagnostické systémy, identifikace, modelování a simulace procesů a systémů, inženýrské aplikace informatiky, průmysl 4.0 a další.

Počátek konference se začal psát v roce 2000, kdy se tři sesterské fakulty ze tří vysokých škol karpatského regionu (Česko, Slovensko, Polsko) spojili za účelem podpořit výměnu informací a zkušeností v oblasti automatizace strojírenství, výroby, výzkumu, aplikací a vzdělávání.

Na letošním ročníku akademičtí pracovníci a doktorandi z Katedry automatizační techniky a řízení představili výsledky své vědecké práce v rámci těchto příspěvků:

• 2DOF PI controller tuning for integrating plants with the setting of variable weight
  • A Review of the Virtual Reality Applications in Education and Training
  • Electronic steering with force feedback
  • Finding similarities in laser micrometers scanned data using cross-covariance
  • Frequency filtering of source images for laser engravers
  • Interaction Between Human and AI Systems: When Automated Systems Move Towards Autonomous
  • Longitudinal vibration of the linear piezoactuators
  • Mathematical Modeling of a Belt Driven Electromechanical XY Plotter
  • Parking House Action Subsystem Control
  • Preparation of 3D Model of Loaded Truck for Timber Load Analysis
  • Series 2DOF PID controller for integrating plants with time delay