Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2019!

FEI připravila česko-polský seminář

Česko-polský seminář na téma „Udržitelná elektroenergetika a životní prostředí“

Katedra elektroenergetiky Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava připravila v termínu 15. 5. 2019 – 17. 5. 2019 česko-polský seminář na téma „Udržitelná elektroenergetika a životní prostředí“. Seminář se konal v Loučné nad Desnou a navštívilo jej celkem 24 českých a polských účastníků. Čeští účastníci byli z VŠB-TUO, polští z partnerské univerzity Politechnika Opolska.

Během prvního dne prezentovali účastníci své příspěvky před odborným publikem. V dalších dnech měli možnost setkat se a diskutovat s předními odborníky z několika států včetně USA nebo v rámci tematické exkurze navštívit přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně.

„Akce byla prvním větším setkáním v rámci mezinárodního projektu, kterého se zúčastnili i studenti obou univerzit. V průběhu projektu dojde ke studijním i pracovním výměnám, tematickým setkáním na obou univerzitách a dalších akcím, které přispějí k rozvoji kompetencí absolventů obou univerzit,“ dodal vedoucí projektu a zástupce vedoucího Katedry elektroenergetiky doc. Ing. Radomír Goňo, Ph.D.

Akce se konala v rámci projektu: Rozšíření kompetencí absolventů v oblastech udržitelné elektroenergetiky a životního prostředí (EPEN), č. CZ.11.3.119/0.0/0.0/17_027/0001671. Projekt je podpořen Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Michaela Vráželová
VŠB-TUO