Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Setkání rektorů v Řezně se zúčastnil i rektor VŠB-TUO

Čeští a bavorští rektoři se potkali v pondělí 3. a úterý 4. června.

Hosty uvítali starosta města Řezna Jürgen Huber a prof. Dr. Udo Hebel, rektor Univerzity v Řezně. Informace o Česko-bavorské vysokoškolské agentuře předala Radka Bonacková. Rektoři se setkali i se zástupci regionální politiky.

Následovalo pracovní setkání rektorů českých a bavorských vysokých škol, rektoři měli na programu například internacionalizaci, vývoj spolupráce v oblasti vysokých škol z pohledu BTHA a příklady společných studijních nabídek a bilaterálních projektů ve vysokoškolské výuce. Šlo také o výměnu zkušeností a výhled do budoucna. Rektoři společně také povečeřeli a diskutovali nad různými tématy.

V úterý se jednalo o možných kooperacích, rektoři navštívili Východoevropskou technickou vysokou školu v Řezně a Univerzitu v Řezně. Organizátoři zajistili i tlumočení z/do němčiny.

Vloženo: 4. 6. 2019