Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Osma VŠB-TUO na Vltavě předvedla dobrý výkon

V pátek 7. června se konal další ročník Primátorek.

Osma VŠB-TUO ve složení Dulaj, Brožek, Hlubek, Vyhnánek, Výmola, Velička, Pergl, Rečka a korm. Spanelová bojovala 7. června v konkurenci dalších 12 posádek v závodu Univerzitních osem, který se konal v rámci nejstaršího veslařského závodu v českých zemích – Primátorek.

V rozjížďce naše osma obsadila 3. místo za loděmi Palestry a VUT Brno „B“ a postoupila tak do finále C. Tam se dlouho držela za lodí UP Olomouc na 2. místě, ale kvůli velké technické chybě v závěru závodu byla odsunuta osmou VUT Brno „B“ na třetí pozici. Celkově obsadila 12. místo, ale v hodnocení Akademického mistrovství ČR 2019, do kterého se hodnotily jen osmy složené z řádných studentů VŠ, se umístila osma VŠB-TU Ostrava na 5. místě!

Text a foto: Mgr. Jiří Žídek, KTVS

Vloženo: 12. 6. 2019